Lokalne2

Pogrzeb świecki Poznań

Czym charakteryzuje się pogrzeb świecki?

Pogrzeb świecki Poznań to przede wszystkim, ceremonia pogrzebowa pozbawiona wszelkich obrzędów oraz symboli religijnych, czyli nie ma prawa uczestniczyć w nim np. ksiądz. Nie ma mszy świętej oraz nie odmawia się żadnej wspólnej modlitwy za zmarłego. ‍Zamiast księdza pogrzeb świecki Poznań prowadzi tzw. mistrz ceremonii. Obrzęd jest bardzo podobny do pogrzebu tradycyjnego.

Pogrzeb świecki Poznań prowadzi wspomniany wcześniej mistrz ceremonii. Osoba pełniąca tę funkcję zawodowo zajmuje się oprawą tego rodzaju uroczystości. Profesjonalistów, zajmujących się tym na co dzień jest w Polsce niewielu. Dlatego częściej możemy spotkać na jego miejscu specjalnie przeszkolonego pracownika zakładu pogrzebowego. 

Pogrzeb świecki Poznań

Popularność obrzędu w Polsce

W polskim społeczeństwie  pogrzeb świecki Poznań nie jest zbyt popularny, ponieważ większość Polaków jest katolikami i wybiera religijną formę ceremonii. Na pogrzeb świecki Poznań zazwyczaj decydują się bliscy zmarłego, który był odmiennego wyznania lub był osobą niewierzącą, czyli  ateistą, agnostykiem czy osobą niepraktykującą.

Zazwyczaj to rodzina oraz bliscy decydują o charakterze pogrzebu. Dlatego należy pamiętać, żeby uwzględnić swoje wymagania w testamencie. Często zdarza się, że mimo iż  zmarły był osobą niepraktykującą, chowany był w obrzędzie typowo katolickim.

Ile kosztuje pogrzeb świecki?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Koszt poprowadzenia pogrzeb świecki Poznań  zależy od tego, czy robi to profesjonalista, czy pracownik zakładu pogrzebowego. Zwykle wynosi to ok. 800 zł. 

Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/uslugi-pogrzebowe/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *