ozonowanie kraków
Małopolska

Ozonowanie kraków – czy warto?

Ozonowanie kraków jako zabieg dezynfekcji i dezodoryzacji służy przede wszystkim do oczyszczania powietrza pomieszczeń z wszelkich bakterii, wirusów, alergenów, ale i do zwykłego zniwelowania nieprzyjemnych zapachów. 

Jak działa ozonowanie kraków?

Ozon, czyli naturalnie występujący gaz, to trójatomowa cząsteczka tlenu, która dzięki swoim silnym właściwościom utleniającym służy do dezynfekcji wody. Wchodząc w reakcję ze związkami organicznymi mikroorganizmów chorobotwórczych neutralizuje ich negatywne działanie. Ozonowanie kraków nie wymaga więc użycia szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych.

ozonowanie kraków

Ozonowanie kraków – kiedy z tego skorzystać? 

Zabieg ten można można, a nawet powinno wykonywać się regularnie, zwłaszcza jeśli mówimy o pomieszczeniach, w którym przebywają duże grupy ludzi, zwierzęta. Wskazany jest on także w miejscach świeżo po remoncie i takich, które posiadają klimatyzację. Ozonowanie kraków powinno się także wykonać dla zwykłego oczyszczenia powietrza ze wszelkich nieprzyjemnych zapachów dla naszego własnego komfortu.

Należałoby pamiętać o ozonowanie kraków, kiedy przeprowadzamy się do nowego miejsca i nie mamy pewności, kto wcześniej przebywał przed nami w lokalu, jak również po śmierci osoby, aby w pełni oczyścić dawne miejsce.

Ozonowanie kraków – dla kogo?

Oczywiście ozonowanie kraków jest dla każdego i warto myśleć o jego regularnym przeprowadzaniu. Tym bardziej osoby z alergiami, słabym zdrowiem powinny myśleć o tym, aby często oczyszczać pomieszczenie, w którym przebywają na co dzień.

Teraz, kiedy dopiero kończy się epidemia koronawirusa warto pamiętać, że ozonowanie kraków jest skuteczne w dezynfekcji pomieszczeń, np. takich po kwarantannie. Najważniejszy jednak jest nasz własny komfort, który odczuwamy, dlatego nieważne o jakich czterech ścianach mówimy – ozonowanie kraków może być wykonane wszędzie.

Możesz również polubić…