Loklane

Organizacje, które pomagają

Zapewne wielu z nas nie raz słyszało słowo „fundacja”, które jednoznacznie kojarzy się z pomocą potrzebującym – i słusznie. Tego typu organizacje bardzo często działają za darmo tylko po to, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Jakie rodzaje fundacji wyróżniamy?

Istnieje wiele różnych rodzajów fundacji, są to m.in.:

fundacja obywatelska – to fundacje, które mówią w imieniu tłumu, obywateli,

fundacja prolife – to miejsca, których głównym celem jest obrona życia poczętego

fundacja dla rodziny – to organizacje wspierające rodziny,

fundacja dla zwierząt –  to fundacje dla zwierząt, najczęściej psów i kotów,

fundacja obywatelska dla rodziny (1)

Wesprzyj fundacje

Bardzo często zapominamy o tym, że sami możemy wspomóc daną organizacją charytatywną dobrym słowem, komentarzem, wystawieniem opinii, a także zaangażowaniem się w pomoc całym sobą – czyli zostanie wolontariuszem. Takich osób nigdy dość, zawsze są potrzebne.

1% podatku

Innym namacalnym sposobem na pomoc fundacjom jest przekazanie 1% podatku raz w roku. Może się wydawać, że to niewiele, ale pamiętajmy że każdy się rozlicza, dlatego im więcej osób przekaże swój 1%, tym większa kwota wsparcia dla fundacji się uzbiera.

Możesz również polubić…