odpady agd rtv mazowieckie
Mazowieckie

Odpady agd rtv mazowieckie

Co to odpady agd rtv mazowieckie? Są to zużyte artykuły gospodarstwa domowego oraz sprzęt telewizyjny czy radiowy, nazywane również elektrośmieciami. Wszyscy generujemy odpady agd rtv mazowieckie, każdy a nas w dość sporej ilości. Statystyki pokazują, że w 2019 roku na świecie zebrano 53 miliony elektroodpadów. Z tego wynika, że na każdego człowieka przypada ok. 7 kg odpadów. W Polsce utylizacji ulega 60% urządzeń, natomiast ogólnie w europie średnia to 42,5%. Ale mimo tego, że 60% to całkiem dobry wynik, to i tak 200 000 ton elektrośmieci, w tym odpady agd rtv mazowieckie, lądują na dzikich wysypiskach.

Prawdziwa wartość elektrośmieci

Odpady agd rtv mazowieckie mają w sobie dużo cennych surowców, np. miedź, złoto, czy nawet platyna. Firmy odzyskują te materiały i tworzą nowe urządzenia elektroniczne, biżuterię, etc. Wartość tych surowców pozyskanych m.in. przez Odpady agd rtv mazowieckie w e-śmieciach w 2019 roku, zostały oszacowane na 57 miliardów dolarów.

odpady agd rtv mazowieckie

Dlaczego jest coraz więcej e-śmieci?

Żyjemy w czasach, gdzie bardzo często kupujemy nowe sprzęty elektroniczne, wymieniamy telefony. Lubimy gadżety, które po jakimś czasie, niestety nam się nudzą i powstają odpady agd rtv mazowieckie lub inne e-śmieci. Firmy też często specjalnie postarzają produkty, aby częściej się psuły, a my- żebyśmy musieli kupować nowe. Jest to wbrew pozorom, bardzo często stosowany zabieg. Zepsutego sprzętu, bardzo często nie opłaca się naprawiać, więc zamiast tego kupujemy nowe.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę: https://www.ecoharpoon.pl/

Możesz również polubić…