Lokalne

Nieco nowinek dotyczących pizzy w Białymstoku.

W Białymstoku rządzi pizzeria, jaka od początku intryguje wystrojem wnętrza, zjawiskowymi uniformami obsługi i klimatem bezpośrednio z Włoch. W rzeczy samej zwala z nóg przepyszną pizzą, która jest sporządzana wedle prawdziwej włoskiej receptury, zaś szef kuchni będzie Włochem aż z Kalabrii. Pizza białystok , albowiem tak zwie się wspomniany bar zachęca nas zapachami od razu od rynku.

Przyciągani jak więzień na linie dochodzimy pod drzwi w kształcie pizzy. W progu wita nas przecudnej urody dziewczę, które, ubrana jest w nieco nietypowy strój. Na głowie ma żółtawy kapelusz z napisem: pizza bialystok, resztę zakrywa żółty, mechaty ubiór z analogicznymi tekstami, które pogodnie zakrywają niemal wszystkie punkty tegoż kombinezonu. Dziewczę przekazuje naszej osobie menu w konturze pizzy i przewodzi do stołu, jaki również ma wspomniany obrys.

pizza bialystok

Na ścianach pomieszczenia zdołamy dostrzec efektowne zdjęcia przedstawiające różne warianty pizzy, zaś na stropie lokalny grafik skonstruował mozaikę przyrządzoną ze słów: pizza bialystok. Z szerokiego menu typujemy dwa rodzaje pizzy, jakie pobudzają należytym zestawem składników. Szybko orientujemy się, iż posiadacz pizzerii ponad wszystko stawia na jakość oraz świeżość artykułów, bo pizze, które dostajemy powalają fenomenalną postacią.

Jędrne jarzyny, dobrej jakości szynka, salami i sery nie pozwalają odłączyć się od posiłku. Na pierwszy plan wystawia się jednak smak imponującego sera. Wypada również napomknąć o cieście i sosach. Ciasto jest cieniutkie, kruche i rozpływające się w ustach. Sosy, którymi szczyci się Pizza białystok, to prawdziwy majstersztyk: pachnące, masa przypraw, z mocno wyczuwalnym smakiem cudownych pomidorów. Zaczarowani smakowaniem pizzy pochłaniamy wszystko – nie pozostaje ani pojedynczy okruszek. Wspólna uczta to wyjątkowe doznania. Pizza białystok to jedzenie o jakim się nie zapomina i z pewnością jest to najbardziej ceniona pizza w Białymstoku!

Możesz również polubić…