wrocław masaż
Dolny Śląsk

Masaż Wrocław

Masaż Wrocław to jedna z najpopularniejszych form terapii, która wykorzystuje bodźce mechaniczne, takie jak ruchy maszyny lub rąk. Aby zabieg przyniósł zadowalające skutki, musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z odpowiednią siłą. W zależności od problemu masaż może mieć formę relaksacyjną, pobudzającą lub przeciwobrzękową.

Początek techniki masowania- czyli gdzie wszystko się zaczęło?

Masaż Wrocław wywodzi się z czasów starożytnych z Indii i Chin. Na początku pełnił funkcję religijną- stanowił uzupełnienie obrzędów wyznaniowych, a z upływem czasu stał się elementem medycyny ludowej. W starożytnej Grecji stosowano masaż jako sposób natłuszczania zawodników oliwą. Natomiast w średniowieczu zaprzestano techniki masażu i powrócono do niej dopiero w XVI wieku. Lecz jej największy rozwój nastąpił w XIX wieku.

masaż wrocław

Rodzaje masażu

Masaże przeszły bardzo dużą przemianę. Z formy medycyny ludowej stały się elementem terapii i relaksu. Jakie są najpopularniejsze rodzaje masaż Wrocław?

  • Masaż klasyczny ma na celu rozluźnienie i poprawę ukrwienia.
  • Masaż relaksacyjny zwany też aromaterapią jest odpowiedzialny za rozluźnienie mięśni i sprawia, że będziemy po nim wypoczęci.
  • Masaż gorącymi kamieniami, polegający na rozkładaniu na plecach podgrzewanych, kamieni, ma rozluźnić mięśnie i pobudzić ośrodki energetyczne organizmu.
  • Masaż tajski za pomocą odpowiedniego nacisku na konkretne punkty ma wyrównać energię organizmu.

Masaż Wrocław to wspaniały sposób na odpoczynek, zarówno dla ciała, jak i dla myśli. Sprawdź na https://lakoshi.pl/zabiegi-relaksacyjne!

Możesz również polubić…