Lokalne

Leczniczy prąd, czyli elektroterapia

Czy porażenie prądem może mieć pozytywny wpływ na zdrowie? Okazuje się, że tak! Elektroterapia to jedna z dziedzin fizjoterapii, która zajmuje się leczeniem prądem, a właściwie jego różnymi rodzajami. Polega to na nakładaniu elektrod, w poszczególne miejsca na ciele i przepuszczanie odpowiednio dobrany prąd (stały, bądź też zmienny). Ta metoda leczenia jest wykorzystywana od bardzo dawna, będąc przy tym nie tylko łatwa, ale i również bezpieczna.

elektroterapia szczecin

Dla kogo elektroterapia będzie odpowiednia?

Wykorzystuje się przede wszystkim przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych i stanach zapalnych. Świetnie radzi sobie z nerwobólami, bólami głowy, dyskopatią kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów. Elektroterapia pobudza warstwy mięśni i tkanek, a przy tym poprawia ich ukrwienie. Dzięki temu mięśnie, które były osłabione nabierają siły, zmniejsza się ich napięcie oraz rozluźniają się. Nie mogą tego typu metod leczenia stosować osoby, które chorują na nowotwór, zakrzepowe zapalenie żył lub ktoś, kto posiada rozrusznik serca, implanty i endoprotezy. 

Elektroterapia Szczecin to bardzo popularna metoda leczenia, która znajduje się również w wielu miejscach, przede wszystkim dużych miastach jak Szczecin. Oferuję się tam najprzeróżniejsze zabiegi związane z leczeniem prądami, jak galwanizacja, jontoforeza i tonoliza. Wybór jest bardzo szeroki, a odpowiednie zabiegi są dostosowane do dolegliwości pacjenta. Jeśli ktoś chciałby wybrać się i sprawdzić czym jest elektroterapia, to warto odwiedzić Szczecin i sprawdzić tamtejsze oferty. 

Możesz również polubić…