Latarnia Morska w Świnoujściu
Zachodniopomorskie

Latarnia Morska w Świnoujściu – jedna z najwyższych latarni w Polsce

Latarnia Morska w Świnoujściu – jedna z najwyższych latarni w Polsce

Latarnia Morska w Świnoujściu to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na polskim wybrzeżu. Znajduje się ona na Wyspie Karsibór, która jest częścią miasta Świnoujście. Latarnia ta jest jedną z najwyższych latarni morskich w Polsce, jej wysokość wynosi aż 35 metrów.

Latarnia Morska w Świnoujściu powstała w 1857 roku i od tego czasu służy do oświetlania okolicznych akwenów morskich. Jest to budowla o charakterystycznej biało-czerwonej kolorystyce, co stanowi doskonały punkt orientacyjny dla statków pływających po Bałtyku.

Historia Latarni Morskiej w Świnoujściu

Budowa Latarni Morskiej w Świnoujściu rozpoczęła się w 1855 roku i trwała przez 2 lata. Proces budowy był bardzo skomplikowany, gdyż całe materiały budowlane musiały być transportowane drogą morską na Wyspę Karsibór. Budowla ta została ukończona i oddana do użytku w 1857 roku.

W ciągu swojej historii Latarnia Morska w Świnoujściu przeszła kilka modernizacji, które pozwoliły jej na dostosowanie do nowoczesnych technologii. Obecnie latarnia ta posiada system automatycznego sterowania, który pozwala na precyzyjne oświetlanie okolicznych akwenów morskich.

Atrakcje turystyczne Latarni Morskiej w Świnoujściu

Latarnia Morska w Świnoujściu stanowi doskonałe miejsce do odbycia spaceru oraz podziwiania piękna okolicznego krajobrazu. Na terenie latarni znajduje się również muzeum, które prezentuje bogatą historię tego obiektu oraz opowiada o dawnym trybie życia mieszkańców okolicznych wiosek rybackich.

Oprócz tego turystom oferowane są również inne atrakcje turystyczne, takie jak rejs statkiem po Bałtyku oraz możliwość obserwowania ptactwa morskiego z tarasu widokowego. Dzięki tym atrakcjom Latarnia Morska w Świnoujściu stanowi doskonałe miejsce do spędzenia urlopu nad morzem.

Możesz również polubić…