Lokalne

Kredyty pożyczki Szczecin

Nieznajomość rynku oraz produktów finansowych, takich jak kredyty i pożyczki może doprowadzić niejeden budżet domowy do katastrofy. Nie tylko instytucje pozabankowe, ale także banki wykorzystują każdą sposobność, aby naciągać nas na jak największe wydatki. Dowiedz się, jak najwięcej o kredyty pożyczki Szczecin!

Czym jest kredyt i kto go udziela?

Kredyty pożyczki Szczecin to dwa odmienne produkty finansowe. Warto poznać podstawowe różnice zanim zdecydujemy się na jeden z nich. Kredyt jest przeważnie długoterminowym zobowiązaniem. Udzielać go mogą tylko i wyłącznie banki. Udzielają go osobom posiadającym zdolność kredytową, a więc przede wszystkim pracującym na umowie o pracę. Kredyt jest zazwyczaj przeznaczony na określony wydatek. Przykładem będzie tutaj kredyt hipoteczny, który bierze się na zakup nieruchomości. Nieruchomość ta następnie jest obciążona hipoteką, która stanowi zabezpieczenie kredytu.

Kredyty pożyczki Szczecin

Na czym polega pożyczka?

Pożyczka polega z kolei na udzieleniu określonej sumy środków pieniężnych. Może, ale nie musi przewidywać celu. Banki, instytucje pozabankowe, a także osoby fizyczne mogą udzielać pożyczek. Umowę pożyczki zawiera się na czas określony lub nieokreślony, przy czym kredyt zawiera się na czas oznaczony. To co trzeba zaznaczyć, pożyczki są zazwyczaj wyżej oprocentowane i na dłuższą metę mniej korzystne od kredytów. Wszystko jednak zależy od umowy i instytucji, z którą jest zawierana. Takie są właśnie różnice kredyty pożyczki Szczecin.

 

Więcej informacji o kredyty pożyczki Szczecin, jak również innych produktach finansowych znajdziesz na stronie https://ekspertkredytowy.szczecin.pl/!

Możesz również polubić…