Lokalne

Kraków Zdjęcia

Choć w dobie smartfonów zdjęcia może wykonywać każdy, to fotografia jest dziedziną sztuki, która wymaga talentu, wielu lat wprawy i tzw. dobrego oka, które potrafi uchwycić magię danej chwili. Wszystkie te cechy posiadają Kraków zdjęcia, których niecodzienne kadry zatrzymują uwagę niejednego obserwatora. Nie znaczy to jednak wcale, że zdjęć nie mogą wykonywać amatorzy!

Kompozycja kluczem do sukcesu

By móc poszczycić się kadrami jak od profesjonalisty, jakimi są Kraków zdjęcia, warto skupić się na kompozycji. Jednym z prostych trików jest podzielenie fotografowanej przestrzeni dwoma liniami pionowymi i dwoma poziomymi w równych odstępach. To da nam cztery punkty przecięcia, na których należy ustawić najważniejszy obiekt kompozycyjny. Dzięki temu zabiegowi zostanie on w ciekawy sposób wyeksponowany.  Jeśli jednak chcemy, by obiekt znajdował się idealnie na środku, możemy posłużyć się kompozycją centralną. To ustawienie sprawdzi się idealnie w połączeniu z jasnym tłem i mocnym akcentem kolorystycznym zawartym w fotografowanym obiekcie. 

kraków zdjęcia

Oświetlenie ma znaczenie

Nawet najlepiej wykadrowane zdjęcie może zepsuć złe oświetlenie. By uzyskać efekty tak dobre jak Kraków zdjęcia, pamiętaj, by unikać robienia ujęć pod słońce. Lepiej ustawić się tak, by świeciło nam ono z boku lub w plecy. Jeśli mamy taką możliwość, warto również dobrze wybrać porę dnia. Uznaje się, że idealnym oświetleniem jest tzw. golden hour, czyli okres po wschodzie i tuż przed zachodem słońca. Dobrze jest unikać ostrego, południowego słońca. W tym czasie bezpieczniej poszukać cienia i bazować na kontrastach. Dobrze jednak czasem wyjść poza reguły i poeksperymentować tak, jak robi to Kraków zdjęcia. Efekty mogą nas mile zaskoczyć. 

Dowiedz się więcej na https://www.fotopress55.pl/!

Możesz również polubić…