Lokalne

Ekshumacja Poznań

Czasem zdarza się, że po pochówku zmarłych, dochodzi do ponownego wydobycia ciała zmarłej osoby. Ekshumacja poznań zostaje wykonywana, aby dokonać oględzin sądowych lub lekarskich. Często zdarza się, że przy pomocy ekshumacja poznań, ciało pochowanej osoby, zostaje przeniesione do innego grobu.

Zasady ekshumacji w Polsce

Współczesna ekshumacja poznań, musi być nadzorowana przez inspektor sanitarny. O wydobyciu ciała, należy również poinformować właściciela cmentarza. Dokładne zasady przeprowadzenia ekshumacja poznań, zostają określone przez rozporządzenie Ministra Zdrowia, z grudnia 2001 roku. Jest to specjalne rozporządzenia, określające odpowiednie postępowanie z pochowanymi zwłokami i szczątkami ludzkimi.

Według prawa osobami upoważnionymi do złożenia ekshumacji są:

  • małżonek lub małżonka, osoby zmarłej.
  • krewni zstępni i wstępni.
  • osoby, które dobrowolnie się do tego zobowiązały.

ekshumacja poznań

Ponadto zgoda na wydobycie ciała osób, które zmarły na choroby zakaźne. Może zostać wydana nie szybciej, niż w okresie 2 lat od dnia zgonu.

Warto również pamiętać, że ekshumacja poznań, można przeprowadzić w okresie od 16 października do 15 kwietnia. Ponadto, ekshumacje wykonuje się w godzinach rannych. Jest możliwe przeprowadzenie ekshumacji w innym terminie, jednak tylko i wyłącznie za zgodą inspektora sanitarnego.

Jak załatwić sprawę w Polsce?

Aby wykonać ekshumacja poznań, należy:

  • udać się osobiście na wizytę w urzędzie,
  • napisać list,
  • można również zgłosić się elektronicznie.

Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/uslugi-pogrzebowe/!

Możesz również polubić…