Lokalne

Czy praca dla niepełnosprawnych warszawa jest możliwa?

Osoby niepełnosprawne często mają problemy ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Wynika to z faktu, że firmy nie są wystarczająco przystosowane do tego, aby zatrudnić takie osoby. Warto wiedzieć, jak wygląda praca dla niepełnosprawnych warszawa i przygotować się na takie warunki.

Praca dla niepełnosprawnych warszawa – długość trwania

Praca dla niepełnosprawnych warszawa nie powinna trwać dłużej niż 8 godzin dziennie, czyli 40 godzin tygodniowo. Warto pamiętać, że takie osoby mają dodatkową przerwę w pracy, która wynosi 15 minut. Ponadto, zabroniona jest praca dla niepełnosprawnych warszawa w godzinach nocnych. Zasady dotyczące czasu nie mogą wpływać na obniżenie wynagrodzenia. W przypadku wyrażenia zgody przez lekarza, czas pracy może być inny.
Praca dla osób niepełnosprawnych

Jak wygląda stanowisko pracy osoby niepełnosprawnej?

Pracodawca ma obowiązek dostosować stanowisko, aby praca dla osoby niepełnosprawnej warszawa była komfortowa. Przede wszystkim warto skonsultować się z kandydatem oraz lekarzem, aby dowiedzieć się o wymaganych aspektach. Ponadto, zatrudnienie osoby niepełnosprawnej jest pewną korzyścią dla firmy, która może ubiegać się o dofinansowanie dla takiego stanowiska. W dodatku, należy przystosować pomieszczenia dla warunków higieniczno-sanitarnych, a wszystkie udogodnienia muszą być wprowadzone do 3 miesięcy od zgłoszenia się na stanowisko kandydata.

Prawa dla niepełnosprawnych warszawa – prawo do urlopu

Osoby niepełnosprawne mają prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego, czyli do 10 dni kalendarzowych. Natomiast nie dotyczy to pracowników, których normalny urlop wypoczynkowy to 26 dni. Sprawdź https://poltalento.pl/blog/praca-dla-osob-niepelnosprawnych-w-warszawie

Możesz również polubić…