Lokalne

Cięcie laserowe Bydgoszcz

Na czym polega cięcie laserowe?

Cięcie laserowe Bydgoszcz to jeden z procesów tzw. rozdzielania termicznego. Wiązka laserowa tnie powierzchnię materiału i nagrzewa ją do tego stopnia, że materiał ulega całkowitemu odparowaniu. Właściwy proces cięcie laserowe Bydgoszcz w całości przebiega wtedy kiedy wiązka laserowa całkowicie wniknie w materiał na konkretnym punkcie. System z wcześniej wybraną przez urządzenie geometrią, powoduje rozdzielenie materiału. Wykorzystanie tego rodzaju cięcia może pozytywnie wpływać na uzyskiwane pozytywnych wyników maszyn.

 Cięcie laserowe Bydgoszcz

Zalety cięcia laserowego

Cięcie laserowe Bydgoszcz ma wiele zalet:

  • Odpowiednie do wielu rodzajów materiału — inne technologie nie umożliwią pocięcia tak wielu rodzajów materiałów zarówno tych organicznych, jak i nieorganicznych.
  • Nie potrzeba końcowej obróbki procesu — cięcie laserowe Bydgoszcz to przede wszystkim proces rozdzielania. W wielu przypadkach nie jest potrzebna żadna obróbka końcowa. Cięcie laserowe Bydgoszcz potrafi uszczelnić krawędzie tkanin, np. syntetycznych, chroniąc przy tym krawędzie przed rozerwaniem. Dzięki temu nie jest potrzebna obróbka końcowa, taka jak uszczelnianie czy piaskowanie.
  • Najwyższa precyzja — szczelina cięcia jest niewiele większej wielkości niż sama wiązka laserowa, która jest dość cienka. Umożliwia to wycinanie w dowolnym kształcie i kierunku. Odpowiednie maszyny mogą nawet automatycznie wyznaczać ścieżkę cięcia, nawet jeśli program maszyny utracił w pamięci oryginalny szablon.

Sprawdź więcej na https://zetmark.pl/ciecie-laserem/

Możesz również polubić…