Lokalne

Biuro rachunkowe Gdańsk

Biuro rachunkowe gdańsk – czym się zajmuje?

Czy biuro rachunkowe gdańsk i biuro księgowości są do siebie zbliżone, a może to ta sama instytucja, ale pod innymi nazwami? Często te określenia są stosowane wymiennie, ale czy słusznie? Biuro księgowości a biuro rachunkowe gdańsk to odrębne definicje, ponieważ księgowość to obszerne pojęcie zawierające w sobie rachunkowość jako dziedzinę tej dyscypliny naukowej. Warto przyjrzeć się szczegółom, które robią różnicę.

 

Kilka słów o księgowości

Księgowość to system rejestracyjny, odpowiadający za zapis wszelkich działań gospodarczych, a także stanowi integralną część rachunkowości, która składa się z wielu działów. Biuro księgowości w przeciwieństwie do biuro rachunkowe gdańsk zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych firmy, segregacją danych czy tworzeniem sald i obrotów. Ponadto dokonuje rozliczeń, wypełnia deklaracje ZUS i nadzoruje poprawne funkcjonowanie firmy w zakresie prawa podatkowego, które ulega ciągłym zmianom. Można powiedzieć, że księgowość, to w pewnym sensie techniczna część rachunkowości.

biuro rachunkowe gdańsk

Rachunkowość

Rachunkowość to nic innego, jak sformalizowany system ewidencji zdarzeń gospodarczych, dotyczących konkretnej jednostki gospodarczej. Dzięki gromadzeniu, sprawdzaniu i porównywaniu danych pomaga ona prowadzić działalność gospodarczą. Biuro rachunkowe gdańsk może dzielić się ze względu na funkcje. Najpopularniejsze odmiany to rachunkowość finansowa, podatkowa czy bankowa. Rozwój technologii, a również rozwijająca się działalność biuro rachunkowe gdańsk spowodowały, że powstają nowe odmiany tej nauki.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link: https://exco.pl/gdansk/

Możesz również polubić…