Ogólne

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy – największy park narodowy w Polsce

Biebrzański Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków narodowych. Znajduje się on w północno-wschodniej części Polski, na terenie Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Jest to największy park narodowy w naszym kraju, o powierzchni blisko 60 tysięcy hektarów. Biebrzański Park Narodowy został utworzony w 1993 roku i od tego czasu jest chronionym obszarem przyrody.

Park obejmuje swoim zasięgiem dwa regiony geograficzne: Nizinę Biebrzańską oraz Wyżynę Augustowską. Na terenie parku można spotkać szeroki wachlarz gatunków roślin i zwierząt, a także unikalne formacje geologiczne. W Biebrzańskim Parku Narodowym można podziwiać m.in.: łosie, bociany, bobry, wilki, rysie czy żurawie.

Atrakcje Biebrzańskiego Parku Narodowego

Biebrzański Park Narodowy oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla miłośników przyrody. Można tu podziwiać piękne widoki na torfowe bagna oraz liczne ścieżki edukacyjne i spacerowe. Warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Osowcu-Twierdzy, gdzie można dowiedzieć się więcej o historii i florze tego miejsca. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z usług przewodnika lub organizacji wypraw rowerowych po okolicy.

W Biebrzańskim Parku Narodowym organizowane są również liczne imprezy tematyczne, takie jak: Festiwal Kultury Torfowej czy Dni Ochrony Przyrody. Są one doskonałym sposobem na poznawanie bogactwa przyrodniczego tego miejsca oraz integrację społeczną.

Jak dotrzeć do Biebrzańskiego Parku Narodowego?

Do Biebrzańskiego Parku Narodowego można dotrzeć samochodem lub autobusem. Najbliższe lotniska to: Warszawa (ok. 200 km), Gdańsk (ok. 300 km) oraz Olsztyn (ok. 100 km). Najbliższe duże miasta to: Białystok (ok. 50 km), Suwałki (ok. 70 km) oraz Ełk (ok. 80 km).

Teren parku jest dobrze oznakowany i udostępniony dla turystów przez cały rok. Istnieje również możliwość skorzystania z usług biura informacji turystycznej lub rezerwacji noclegów w okolicach parku.

Możesz również polubić…