Lokalne

Architekt Gdańsk

Praca architekta jest niezwykle ważna, ludzie spacerujący po ulicach nie zdają sobie sprawy, że wszystkie obiekty, które mijają powstały dzięki pracy architektów. Ich praca jest wielopłaszczyznowa i nie polega tylko na projektowaniu budynków mieszkalnych, jak większość ludzi zapewne uważa. 

Jakie wymagania należy spełnić by zostać architekt Gdańsk?

Aby zacząć pracować w zawodzie architekta należy ukończyć studia na uczelni wyższej na kierunku architektura. W przypadku, gdy dana osoba chce zostać architektem budowlanym, musi ukończyć trzyletnie praktyki, które umożliwiają pracę w zawodzie. Poza wykształceniem zdobytym na studiach, architekt gdańsk musi także posiadać zdolności plastyczne, wyobraźnię przestrzenną oraz co bardzo ważne umiejętność korzystania z programów graficznych, które ułatwiają mu pracę.

Zarobki architekt Gdańsk

Wynagrodzenie, na jakie może liczyć architekt zależą od bardzo wielu czynników. W głównej mierze jego zarobki będą zależały od firmy w jakiej pracuje, od jej wielkości oraz prestiżu jaki posiada na rynku. Ponadto, wynagrodzenie jest również zależne od zapotrzebowania, jakie panuje na rynku oraz konkurencji. Mediana zarobków architekta wynosi 4700 zł brutto.

architekt Gdańsk

Czym zajmuje się architekt Gdańsk?

Do zadań, które należą do obowiązków architekta zalicza się m.in. uzyskiwanie pozwoleń oraz załatwianie wszystkich prawnych aspektów związanych z budową nowego budynku. Ponadto, architekt Gdańsk wśród swoich obowiązków posiada także tworzenie projektów oraz weryfikowanie ich z odpowiednimi organami odpowiedzialnymi za kontrolę w trakcie trwania budowy. W momencie, gdy budynek zaczyna powstawać najważniejszym zadaniem architekta jest kontrolowanie jego zgodności z zatwierdzonym projektem.

Możesz również polubić…