Lokalne

Alimenty kraków

Dochodzenie alimentów, to w społeczeństwie temat bardzo kontrowersyjny. Z jednej strony panuje przekonanie, jakoby alimenty były nienależne w wielu prawem przewidzianych przypadkach. Inne osoby podnoszą, że to obowiązek łożyć na swoich krewnych, bez względu na rodzinną sytuację. Doradzamy, jak otrzymać alimenty Kraków.

Podstawa prawna obowiązku alimentacyjnego

Zasadnicza podstawa prawna dotycząca całokształtu instytucji alimentów, znajduje się w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Jeden z przepisów w tym kodeksie mówi, że rodzice lub opiekunowie albo przysposabiający mają obowiązek utrzymywać dziecko dopóty dopóki nie jest ono samowystarczalne. W grę wchodzi kilka kryteriów na ustalenie czy dziecko może samodzielnie się utrzymać czy należą mu się alimenty Kraków. Dzieci niepełnoletnie zawsze mają prawo do alimentów. Jeżeli dziecko przed 25 rokiem życie studiuje lub uczy się w celu otrzymania uprawnień zawodowych, wtedy też zawsze należy mu się wsparcie zstępnych. Inaczej wygląda sprawa kiedy alimentowany szykanuje osoby obowiązane. Wtedy dalsze płacenie alimenty Kraków będzie zależało od decyzji sądu rodzinnego.

Alimenty kraków

Doradztwo prawne w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie i ubiegasz się o alimenty? Skorzystaj z usług doświadczonej kancelarii radcowskiej lub adwokackiej. Alimenty bardzo często zasądzane są w wyroku rozwodowym. Jest to jedna z najważniejszych zasad prawnych Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. W celu uzyskania, jak największej kwoty podczas sprawy o rozwód, poproś o wsparcie swojego prawnika. To bardzo ważne, aby zapewnić sobie i swojemu dziecku dostatni byt. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Odwiedź https://kancelariafojtik.com/

Możesz również polubić…