Rehabilitant dziecięcy Szczecin
Zachodniopomorskie

Rehabilitant dziecięcy Szczecin

Zdrowie jest od jakiegoś czasu stawiane na pierwszym miejscu. Rehabilitant dziecięcy Szczecin zdecydowanie popiera taką postawę i popularyzowanie w społeczeństwie. Szczególną uwagę należy oczywiście zwrócić na zdrowie dzieci i młodzieży. Dzięki częstym kontrolom, na przykład u rehabilitant dziecięcy Szczecin, będziemy w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości w rozwoju naszych pociech i odpowiednio wcześnie zareagować.

Rehabilitant dziecięcy Szczecin

Czym zajmuje się rehabilitant dziecięcy Szczecin?

Rehabilitacja dziecięca jest dokładnie tym samym, co rehabilitacja osób dorosłych. Często można ją pomylić z fizjoterapią, taka pomyłka wynika z tego, że fizjoterapia wywodzi się z rehabilitacji. Są jednak pewne różnice pomiędzy tymi dwoma terminami. Zawierając je w dużym skrócie, rehabilitacja odpowiada za przywracania zdrowia fizycznego, ale również psychicznego pacjentom. Natomiast, fizjoterapia skupia się na pokonywaniu bólu i przywracaniu sprawności. Oznacza to zatem, że rehabilitacja pomaga nam zwalczać pewne wady wrodzone, a fizjoterapia nabyte np. podczas wysiłku. Rehabilitant dziecięcy Szczecin może zaproponować pacjentom zarówno rehabilitację, jak i fizjoterapię.

Przykładowe zabiegi

Zabiegi w rehabilitant dziecięcy Szczecin wykonywane są zależności od genezy i skali problemu. Wady obejmowane przez rehabilitacje mogą być: neurologiczne (m.in. mózgowe porażenie dziecięce, czy rdzeniowy zanik mięśni), wrodzone (m.in. wady stóp, bioder), genetyczne (m.in. zespół Downa), czy związane z opóźnieniem rozwoju umysłowego u pacjenta. Zabiegi rehabilitacyjne, jakie możemy wyróżnić to na przykład fizykoterapia (światłoterapia, magnetoterapia). Zabiegi możemy również podzielić pod względem sprzętu użytego do rehabilitacji, między innymi bieżnia medyczna albo platforma balansowa. Wszystkie te i inne zabiegi (również fizjoterapię) mogą Państwo znaleźć w ofercie u rehabilitant dziecięcy Szczecin.

Dowiedz się więcej na http://terapiadzieci.pl/!

Możesz również polubić…