Lokalne

Kredyty goleniów

Decydując się np. na zakup nieruchomości, potrzebne są nam pieniądze. Często część kwoty jesteśmy w stanie pokryć sami, ale większość wymaga od nas zaciągnięcia pożyczki. W takiej sytuacji przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju kredyty goleniów, jak np. kredyt hipoteczny.

Dobór odpowiedniej hipoteki 

Banki oferują kilka rodzajów kredyty goleniów. Wszystkie z nich cechują się przede wszystkim tym, że kredytobiorca zobowiązany jest wpisem na hipotece. Jest to forma zabezpieczenia banków. 

Najpopularniejsze hipoteczne kredyty goleniów to kredyt mieszkaniowy i pożyczka hipoteczna. Często te dwa terminy stosowane są zamiennie i w mowie potocznej oznaczają to samo, ale tylko z pozoru. Główną różnicą jest to, że kredyt mieszkaniowy, jak sama nazwa wskazuje, może być przeznaczony jedynie na zakup domu, mieszkania lub ewentualnie garażu. Przeznaczenie pożyczki hipotecznej jest dowolne.

kredyty goleniów

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Do uzyskania pożyczki niezbędna będzie odpowiednia zdolność kredytowa, wpis na hipotece i wkład własny. Hipoteczne kredyty goleniów rządzą się swoimi prawami i zazwyczaj banki wymagają od nas 20% wkładu z całkowitej wartości danej nieruchomości. Nie jest to mało, szczególnie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. 

Hipoteczne kredyty goleniów-czy warto?

Zaciągnięcie kredyty goleniów powinno być poprzedzone dogłębną kalkulacją. Należy pamiętać, że jest to kredyt nawet na kilkadziesiąt lat. Dla wielu będzie to dobre rozwiązanie, ale z pewnością nie dla każdego. Dowiedz się więcej tutaj: https://ekspertkredytowy.szczecin.pl/kredyty-goleniow/.

Możesz również polubić…