Lokalne

Jakie wybrać okna?

Wymiana okien w domu to jedna z najpoważniejszych inwestycji, jaką należy przeprowadzić w domu czy mieszkaniu. Jest to inwestycja na wile lat, dlatego powinna być przeprowadzona bardzo dokładnie i z rozmysłem.
Dlatego musimy przede wszystkim zwrócić tutaj uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza z nich to jest zwrócenie uwagi na termoizolację, druga to dźwiękoszczelność.

Jeśli chodzi o termoizolację, to bardzo ważny jest tutaj współczynnik przenikania ciepła. Im jego wartość jest mniejsza, tym lepiej izolowane jest okno. Ministerstwo infrastruktury na swoich stronach podaje co jakiś czas wartości tego współczynnika, jakie mają obowiązywać. Wszystkie firmy w Polsce produkujące okna Katowice oczywiście też to obowiązuje, powinny tych norm przestrzegać.

Okna Katowice – sprawdź poziom tłumienia hałasu

Drugą ważną rzeczą w wyborze okien, na którą musimy zwrócić uwagę, jest poziom tłumienia hałasu. Tutaj także do obliczania i porównania izolacji akustycznej, używany jest współczynnik, który wyraża się w decybelach i wyraża wartość redukcji hałasu dokonywanej przez okno. Im większy współczynnik, tym lepsza jest izolacja akustyczna.

Następny problem, jaki będziemy mieli przy zakupie okien, to dylemat jakie okna wybrać, plastikowe czy drewniane. Wybór między drewnem a plastikiem obecnie nie jest wcale być łatwy, a zasadniczą rolę odgrywa coraz częściej gust, a nie jakość.
okna katowice
Obecnie produkowane okna drewniane są w swojej konstrukcji i budowie bardzo podobne do ich plastikowych odpowiedników. Posiadają zarówno te same szyby, jak i okucia i uszczelki. Decydować to może fakt, że niektórzy uważają, iż okna drewniane upiększają mieszkanie i nadają mu przytulniejszy charakter. Pamiętać jednak należy, że o okna drewniane należy bardziej dbać, a przede wszystkim konserwować.

Okna plastikowe są zdecydowanie tańsze oraz jak wcześniej napisałem czyszczenie ich jest łatwiejsze i szybsze. Poza tym współczesne okna plastikowe lepiej znoszą zmiany temperatury i wilgotność niż okna drewniane. Bez względu na to o wyborze będzie decydował klient oraz jego preferencje, zasób portfela i gust.

Możesz również polubić…