Lokalne2

Frezowanie Jawor – szeroki zakres zastosowań

Frezowanie Jawor jako jeden z rodzajów obróbki skrawaniem, kojarzy się z obróbką metali, które wykorzystywane są do produkcji maszyn, silników i tego typu rzeczy. Jednak to tylko pozory, a frezowanie Jawor znajduje z dnia na dzień coraz szersze zastosowanie. Bo jednak poza skrawaniem wszelkiego rodzaju metali, mamy możliwość frezowania drewna, w wyniku którego bardzo często powstają nietuzinkowe meble. Dzięki swojej precyzji i dokładności frezowanie daje nam możliwość żłobienia w meblach pięknych, nietuzinkowych kształtów, wedle wyobrażenia zleceniodawcy. Wykorzystanie tej metody gwarantuje satysfakcje, a ryzyko wystąpienia jakiś problemów na etapie produkcji jest niewielkie.

Frezowanie Jawor - szeroki zakres zastosowań

Techniki frezowania

W zależności od tego, jaki efekt końcowy nas interesuje, wyróżniamy techniki frezowania. Które działanie można podzielić na dwie kategorie. Biorąc pod uwagę rozmieszczenie ostrzy frezarki, wyróżniamy frezowanie walcowe i kształtowe. Z kolei, przyglądając się procesowi wprowadzania tych ostrzy w ruch, mamy do czynienia z frezowaniem współbieżnym i przeciwbieżnym. Wszystkie cztery techniki dają nam gwarancję wykonania pracy rzetelnie.

Na czym polega frezowanie Jawor?

Frezowanie Jawor polega na skrawaniu nadmiaru materiału w celu wyszlifowania odpowiedniego kształtu. Bardzo ważnym aspektem całego procesu jest wprowadzenie maszyny w ruch obrotowy wokół swojej osi, a w ruch poziomy materiału obrabianego. Taka współpraca maszyny i materiału obrabianego pozwala na uzyskanie upragnionej formy.

Zobacz więcej na: https://metakal.pl/frezowanie-cnc

Możesz również polubić…