Loklane

Fala uderzeniowa Kraków

Jedną z ciekawszych metod fizykoterapeutycznych jest fala uderzeniowa kraków. Polega ona na wykorzystaniu energii fali akustycznej, określanej jako okresowe wahania, bardzo szybko rozpraszającego się, ciśnienia. Tym, co wyróżnia falę uderzeniową, jest bardzo wysoki i gwałtowny — tylko dziesięć sekund — wzrost amplitudy ciśnienia. Wskazaniami do takiej terapii są na między innymi zmiany zwyrodnieniowe stawów, ból barku, zapalenie ścięgien, czy przewlekłe bóle kręgosłupa. Działanie fali uderzeniowej ma charakter przeciwbólowy, przeciwzapalny i relaksacyjny.

fala uderzeniowa kraków

Na czym polega taki zabieg?

Zabieg fala uderzeniowa kraków, polega na użyciu urządzenia, które właśnie emituje takie fale. Najpierw, jednak należy zrobić wywiad z pacjentem, dokonać analizy jego wyników medycznych i dostosować odpowiednie parametry, jakimi w danym przypadku powinna charakteryzować się fala. Falę wypuszcza głowica, nakłada się na nią żel i przykłada do wybranego, za pomocą wcześniej przeprowadzonego wywiadu, miejsca na ciele pacjenta. Niestety w trakcie terapii można poczuć ból, zależy od intensywności, z jaką wyemitowana zostanie fala uderzeniowa kraków.

 

Koszt i częstotliwość zabiegów

Zabieg pozornie nie wydaje się być drogi, bowiem jednorazowa cena terapii, wynosi od 50 do 70 złotych. Niestety jednak fala uderzeniowa kraków należy wykonywać około 2-3 razy w tygodniu, przez okres paru miesięcy. Owa częstotliwość sprawia, że zabieg za pomocą fala uderzeniowa kraków wcale nie jest tani. Najlepiej więc załatwić sobie skierowanie na NFZ, które pokryje koszta.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://medichouse.com.pl/

Możesz również polubić…