Dobry psychoterapeuta kraków
Lokalne2

Doradca finansowy Grodzisk Mazowiecki 

 

Jakie są etapy pracy doradcy finansowego?

 

Praktycznie większość pracy doradcy finansowego związana jest z obsługą klientów, którzy poszukują kredytów (są to więc często doradcy, którzy pracują w bankach). Zazwyczaj pierwsze spotkanie klienta z doradcą wygląda w podobny sposób. Na początku wszystko kręci się wokół rozpoznania kluczowych potrzeb danej osoby oraz rozpoznania i sprecyzowania usługi, jakiej potrzebuje.

 

Następnie, klient poznaje kwotę pieniężną, jaka jest potrzebna do realizacji upragnionego celu. W przypadku kredytu, ze strony doradca finansowy grodzisk mazowiecki pada jeszcze pytanie o to, w jakim celu chce on zaciągnąć pożyczkę oraz czy nie bierze pod uwagę kredytu w innej walucie, czy ogranicza się jedynie do polskich złotówek.

 

 Następnie pojawia się pytanie o sytuację finansową klienta oraz sprawdzenie czy istnieje zabezpieczenie kredytu przez hipotekę, bądź poręczycieli. Ustala się także maksymalną i dogodną wysokość raty, jaką może zapłacić klient. 

Doradca finansowy Grodzisk Mazowiecki

Czym jeszcze, w przypadku współpracy z bankiem, zajmuje się doradca finansowy?

 

Gdy cała dokumentacja oraz wniosek zostaną już złożone, doradca kontaktuje się z bankiem, żeby dowiedzieć się na jakim etapie toczy się sprawa oraz czy decyzja banku jest pozytywna. Doradca pomaga klientowi w dopełnieniu wszelkich formalności oraz koryguje ewentualne błędy w dokumentacji. Po przyznaniu kredytu praca z doradcą w zasadzie dobiega końca. Pozostaje mu już tylko uzyskanie wynagrodzenia za wykonaną pracę. Więcej – https://consulter.pl/doradca-finansowy-grodzisk-mazowiecki/ 

Możesz również polubić…