cięcie laserem bydgoszcz
Kujawsko-Pomorskie

Cięcie laserowe bydgoszcz

Laser może kojarzyć się głównie z medycyną, ale to nie jedyne zastosowanie tego, jak się okazuje uniwersalnego procesu. Znajdzie on także zastosowanie w obróbce mebli, metali, bowiem cięcie laserowe bydgoszcz to popularna metoda, aby nadać materiałom dany kształt. Coraz więcej ludzi decyduje się na indywidualne projekty, które są możliwe tylko dzięki cięcie laserowe bydgoszcz.

Proces cięcie laserowe bydgoszcz

Sam proces polega na rozdzieleniu termicznym. Przebiega on zgodnie z uzgodnioną geometrią, która powstaje pod wpływem dostarczanego ciepła. Można także zastosować gaz, który wspomoże cięcie laserowe bydgoszcz. Zaletami takiego procesu jest wysoka precyzja, ponieważ umożliwia on wycięcie najbardziej skomplikowanych kształtów na powierzchni. Ponadto jest odpowiedni do wielu rodzajów materiałów. Można go zastosować zarówno do obróbki drewna, jak i metalu. Wiązka lasera nie powoduje zużycia sprzętu, dzięki czemu nie ulega on szybkiemu zniszczeniu i pozostaje na długo bez oznak użytkowania.

cięcie laserowe bydgoszcz

Nie tylko cięcie laserowe bydgoszcz

Oprócz popularnego cięcie laserowe bydgoszcz na rynku można spotkać cięcie plazmowe i cięcie mechaniczne. Wszystkie te procesy mają na celu wytworzenie ciepła potrzebnego do obróbki materiału, więc jakie są ich różnice? Decydować może tutaj powierzchnia, wobec której cięcie laserowe bydgoszcz ma zostać zastosowane. Cięcie plazmowe sprawdzi się do cięcia stali nierdzewnej czy aluminium. Inne materiały, które można ciąć laserem to papier, tkaniny, drewno czy poliamid.

Poznaj więcej szczegółów na https://zetmark.pl/ciecie-laserem/!

Możesz również polubić…