Lokalne2

Adwokaci rozwody Warszawa

Statystyki podają, że w 2021 roku spraw o rozwód było aż o 14% więcej niż ubiegłym. W pierwszej połowie roku statystyki podawały 38 662 spraw, natomiast w ubiegłym 34 051. Zwiększająca się liczba rozbitych małżeństw może być skutkiem kryzysu ekonomicznego, inflacji oraz okresu pandemii, z którym mieliśmy do czynienia. Adwokaci rozwody Warszawa przewidują, że liczba wniosków o rozwód będzie się zwiększała w kryzysowych sytuacjach związanych z gospodarką i zdrowiem. Warto więc znać nowe przepisy prawna i separacyjne, które weszły w życie w kwietniu tego roku.

Brak orzeczenia o winie

Po wejściu nowego prawa w życie nie trzeba już podawać, z czyjej winy nastąpił rozpad małżeństwa. Dzięki temu można uniknąć wielu konfliktów i dyskusji. Nie ma już potrzeby udowadniania zdrady, nieracjonalnego zachowania małżonka lub kilkuletnie separacji. Możliwe jest także podpisanie wspólnego wniosku małżonków o bezpowrotnym rozpadzie związku. W takim przypadku nie ma powoda i pozwanego. Rozprawa sądowa jest wtedy krótsza i oszczędza wielu emocji.

Adwokaci rozwody Warszawa

Wystarczy jednostronna zgoda

Adwokaci rozwody Warszawa podkreślają również, że dzięki nowemu prawu wystarczy, że jeden ze współmałżonków zadecyduje i potwierdzi swoją decyzję o chęci rozwodu. Kiedyś musiała wystąpić obopólna zgoda obydwu stron lub udowodnione orzeczenie o winie.

Okres na przemyślenie wniosku

Wprowadzono także okres na przemyślenie wniosku. Jak informują adwokaci rozwody Warszawa trwa on 20 tygodni i obejmuje okres od pierwszego dnia wszczęcia postępowania rozwodowego. Po tym czasie można przejść do kolejnych etapów sprawy rozwodowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sprawach rozwodowych, odwiedź tę stronę: https://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-rodzinne/rozwod/

Możesz również polubić…