Wiadomości na temat druków na koszulkach.

Wielu z nas chce wyróżnić się spośród tłumu. Jedni wybierają tatuaże, za to inni eksperymentują z indywidualnym nadrukiem na koszulkach. Obie te formy to metody wyrażania siebie. Ponieważ ekspertami od malowania nie jesteśmy to zajmiemy się omówieniem najważniejszych metod wydruku.
Pierwszą propozycją jest druk dtg. W danej technice nie musimy przygotowywać klisz, matryc bądź sit.

Druk dtg

Od razu minimalizuje to koszty – w szczególności przy małych nakładach. Jest to nadzwyczaj łatwy oraz komfortowy sposób, gdyż druk sporządzany jest od razu na koszulce. Kluczowym atutem jest też opcja druku w pełnym kolorze w liczbie jednej sztuki. Na dodatek koszty nie są zbyt wysokie. Nadruki są czytelne oraz różnokolorowe, z kolei najlepsze rezultaty uzyskuje się przy drukowaniu logotypów z przejściami barw. Jest to wyłączny sposób na realizację tego wydruku. Druk DTG używa się wyłącznie do oznakowywania ubrań bawełnianych! Kluczowym plusem jest realistyczne formowanie kolorów oraz wzorów, które jest nieosiągalne dla innych metod przy niskich nakładach i wydatkach.

Druk dtg

Niegdyś mogliśmy wyłącznie pomarzyć o skomplikowanych grafikach. Wydruk ten spełnił nasze oczekiwania a także wielowymiarowe grafiki o wymiarach 1440 x 1440 dpi nie są w tej chwili kłopotem nie do pokonania. Tworzenie własnej garderoby to niezwykła frajda. Nasze ubrania są unikatowe a także niedrogie. Następną techniką jest sitodruk. Tworzymy przy jego użyciu wydruki na tekstyliach takich jak: bluzki, czapki, torebki, bluzy czy też ubranie robocze. Farby da się mieszać bez limitów, natomiast profesjonalne programy obliczają dokładnie porcję konkretnego pigmentu. Przeważnie używane barwniki to plastizole. Możliwe jest również używanie farb wodnych albo wywabowych. Poprawnie wykonany nadruk nie ma prawa się sprać. Koszty są niezmienne bez względu na wymiar nakładu.
Oba rodzaje druku są skuteczne oraz znakomite jakościowo. Druk jest trwały oraz nie spiera się tak prędko, jak to ma miejsce w przypadku ubrań z sieciówek.