Torby z recyklingu

Z czego produkowane są torby z recyklingu?

Torby z recyklingu to idealne rozwiązanie dla miłośników planety i wyznawców less waste. Podczas produkcji torby z recyklingu używa się odpadków i niepotrzebnych skrawków materiałów. Używając torby z recyklingu papierowe przyczyniamy się do zmniejszenia liczby wycinanych drzew, ponadto torby z recyklingu papierowe rozkładają się szybko i nie szkodzą planecie. Torby z recyklingu jutowe przydają się w czasie codziennych zakupów, ich naturalny skład również sprzyja środowisku. Zdarza się, że niektóre firmy produkujące torby z recyklingu decydują się na wtórne wykorzystanie poliestru i plastikowych opakowań.
Torby z recyklingu można wykonać też samemu. Wystarczą stare i niepotrzebne ubrania, firanki czy obrusy. Takie torby z recyklingu można użyć na warzywa i owoce. W ten sposób nie zużywamy kolejnych plastikowych reklamówek, które w trakcie rozkładania szkodzą glebie.

torby z recyklingu

Korzystny wpływ torby z recyklingu na planetę

Coraz częściej mówi się zmianach klimatycznych i potrzebie ochrony środowiska. Torby z recyklingu redukują produkcję plastiku i innych materiałów, które pochłaniają mnóstwo wody i energii. Inwestując w torby z recyklingu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim zmniejszamy emisję szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery. Średnio mieszkaniec Polski zużywa ok. 300 plastikowych reklamówek rocznie, gdy tymczasem w ich miejsce wystarczyłaby jedna lub dwie torby z recyklingu. Głównymi zaletami torby z recyklingu jest jej wytrzymałość, możliwość wielokrotnego użytku i stosunkowo niska cena.