To co kierowca powinien wiedzieć o felgach


Na ogół nieomal każdy prowadzący wie, co to są
felgi aluminiowe i jak powinno się o nie dbać. Coraz więcej nabywców decyduje się na nabytek drugiego zestawu felg, nawet w sytuacji, gdy ten naczelny zupełnie się nie zużytkował. Są trzy zasadnicze atrybuty, dla jakich warto jest zainwestować w drugi komplet felg.
Pierwszym z tych aspektów są sytuacje awaryjne. Jak bez trudu spostrzec, sytuacje awaryjne wynikną w momentach, kiedy nadciąga zima oraz przynależy zastąpić koła z zimowych na letnie. Jak posiadamy dwa komplety kół, z felgami możemy dokonać to bez ambarasu, zajmie nam to nieco minut pod naszym własnym domem lub w garażu. Wymogiem jest to, że koła muszą być poprawnie wyważone. Odmiennie nie będą one porządnie służyć.
Drugim jest obronność i eksploatowanie się opony. Naturalne jest to, iż jak cały czas przerabiamy felgi w oponach, to one się zużywają, a głównie stopki przy oponach, inaczej tego miejsca, w którym felga jednoczy się z oponą. W kazusie złego przylegania felgi do opony bezpieczeństwo jazdy może być obszernie zakłócone. Obluzowanie felgi w wielu przypadkach może skończyć się katastrofalnie, zaburzając statyczność pojazdu.
Kto nie chce, iżby jego auto wyglądało interesująco? Praktycznie nie ma takiej osoby. Można oznajmić, iż atrakcyjność pojazdu ma ogromnie kolosalne wpływ. Tym samym zmieniając felgę, zmieniamy jego prezencję. Dwa komplety felg zapewniają to, iż możemy sobie zmieniać design wozu. Istnieją dwa typy felg, stalowe i aluminiowe. Te pierwsze są istotnie tańsze, a ich naprawa nie jest taka trudna. Natomiast te drugie są w wyższym stopniu mocne na wszystkie uszkodzenia. Więc decydując się na zakup zimowych felg, przyzwoiciej jest wybrać aluminiowe felgi, bo będą nam one dłużej służyć. Szczególnie w sytuacji, podczas gdy zima jest surowa. A kiedy śnieg stopnieje podobnie wskazane jest zostawić przez jakiś czas te felgi, albowiem kondycja polskich dróg po zimie nie należy do najkorzystniejszych. Raczej żaden kierowca nie marzy o tym, iżby ekspresowo zepsuć felgi, zatem lepiej, kiedy wybierze te silniejsze, a nie te łatwiejsze w naprawie.

Źródło: felgi.info.pl