Praca fotografika – ważne niusy

Od dłuższego czasu wiemy, że efektywność reklamy zależy szczególnie od słów. Ich należyty dobór ma obfite przesłanie i w istotnym stopniu oddziałuje na to, jakim sposobem potencjalni interesanci oceniają ogłaszane towary. Nie sposób jednak hamować się w reklamie wyłącznie do wyrazu. Ma ono okazałą siłę, choć i pozostałe składniki zdołają przesądzać o tym, w który rodzaj reklama jest odczuwana. Lekceważenie tonu, gestu lub filmu może mieć istotne efekty i przecząco wpłynąć na punktację reklamy. O czym musimy pamiętać? Sporo zależy tu od tegoż, którą formę musi przybrać wybrana reklama i gdzie ma się ona zaprezentować.


W momencie reklamy radiowej czy tv wart uwagi jest audio, w sytuacji reklam ogłaszanych w gazetach czy na plakatach ważką rolę odgrywa obraz. Nic więc kuriozalnego, że fotografia produktowa weseli się dziś tak dużym zaintrygowaniem.
Foty artykułów, które są głównym przedmiotem reklamy, muszą być prawidłowo utworzone. Znacząca jest i ostrość, i właściwe światło. Liczy się też kadr i kolor fotki. Ilustracje, które będą ogłaszane w prasie, muszą być więc stworzone w realnie jak najlepszy sposób. Aby ustrzec się szkopułów ze ilustracjami złej jakości, wszelka agencja reklamowa stara się zacząć współpracę z solidnym fotografem. Może być on pracownikiem agencji, być może z nią też współdziałać na luźnych maksymach. Najistotniejsze, aby dysponował dryg i narzędzia, bez jakiego trudno jest dokonać poprawne zdjęcie produktu. Co jest istotne? Porządny aparat oraz komplet obiektywów, które pozwolą na fotografowanie nawet tych najdrobniejszych obiektów. Wymagany jest również statyw, jaki pozwoli robić ostre fotki oraz lampy, dzięki jakim można uniknąć problemów ze światłem. Ma ono ogromny wpływ i na jakość zdjęcia, i na to, jakim sposobem przedstawia się pstrykany produkt.
Źródło: medialne-centrum.pl