Potęga znajomości języków obcych


Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach wymóg wymagany w karierze zawodowej, zdobywaniu kontaktów internacjonalnych, bądź nawet w podróżach zagranicznych.
Nieznajomość żadnego z języków, to ograniczenie, jaką z trudem jest pokonać. Jest to szczególnie ważne dziś, jak Internet pozwala nam wykroczyć poza granice własnego kraju. Posiadamy dostęp do książek, punktów
oraz nowin nieprzełożonych na własny język rodzimy, przez co multum wiedzy zwiewa nam z racji nieznajomości odmiennego języka, niż język ojczysty. Lekcja języków obcych zapewnia nam możność nabywania informacji o okazałej skali, a nie wyłącznie tego, co porcjują nam media lub tego, co akurat jest przetłumaczone. Ile razy schwyciłeś się na tym, że chcąc obejrzeć film, musiałeś z niego zaniechać, gdyż nie było polskich tekstów czy prelegenta? Ucząc się języków, masz szansę rozwijania własnych zdolności na niemało rodzai, dzięki wiedzy języka masz szansę na rozumienie nowych ludzi z pełnego świata, na dużo bardziej świadome podróżowanie, a nawet nabywanie zagranicznych posad.
Angielski przez skype uwalnia Cię z mydlanej bańki blokady językowej. Podczas gdy poznasz mowę, nie będziesz musiał kurczowo trzymać się poradnika, czy tłumacza – wystarczy Ci Twój własny pomyślunek i umiejętność komunikowania się. Już sam zapytasz
o trasę, sam przeczytasz wiadomości o zabytku, a z lokalnej broszury dowiesz się, do której jadalni warto pójść, ażeby zjeść tamtejszą specjalność. Nie zaniemówisz, gdy Anglik w Twojej gminie zapyta Cię o trasę, choć uprzednio nie miałeś nawet pojęcia, o co tak w istocie Cię pyta. Będziesz z uśmieszkiem rozpamiętywał swoją wrogość, jaką wywierała w Tobie nauka języków obcych w szkole podstawowej, czy w gimnazjum. Po należytym treningu będzie to dla Ciebie historią, trzeba tylko przekazać sobie sprawę, jak sporo wartości niesie ze sobą znajomość innego języka. Pobudzaj w sobie chęć nauki oraz pasję do rozwijania własnych zręczności. Rozszerzaj własne horyzonty i otrzymuj nowiusieńkie szanse!
Źródło: elingwista.pl