Portrety na zamówienie

Jaki prezent na ważne wydarzenie?

Wiele osób zastanawia się nad niebanalnym prezentem na rozmaite okazje takie jak ślub, chrzest, komunia święta, bierzmowanie, urodziny czy ważny jubileusz. Obecnie wiele się mówi na temat nietrafionych prezentów, co wzmaga presje, aby to co się kupi, podobało się naprawdę.

Portrety na zamówienie 

Dobrym pomysłem są portrety na zamówienie, które mogą być piękną pamiątką i cudowną ozdobą na ścianę. Dobrze wykonane z pewnością będą podobać się obdarowanemu i sprawią, że uśmiechnie się na widok własnej podobizny. Obecnie najczęściej wykonuje się portrety ze zdjęć, które polegają na tym, że trzeba dać rysownikowi fotografię, a on przeniesie ją za pomocą ołówka i kredek na papier. Można postawić także na klasyczne portrety malowane farbami, ale jest to w dzisiejszych czasach mniej popularne, a nawet uznawane za mniej estetyczne niż odpowiedniki wyrysowane ołówkiem. Portretami na zamówienie specjalizuje się w tej chwili bardzo wiele artystów, niektórzy nawet ukończyli w tym kierunku studia wyższe, inni uznają to za hobby stanowiące dodatkowy dochód.

portret ze zdjęcia, portrety na zamówienie poznań

 

Duży wybór

Konkurencja na rynku jest dosyć spora, więc zanim weźmie się pierwszą lepszą z brzegu ofertę warto rozejrzeć się czy nie jest ona zawyżona w porównaniu do innych podobnych. Przed podpisaniem umowy z artystą warto również zobaczyć jego portfolio – przecież zdecydowanie niewskazane byłoby, aby inwestować w prace osoby, która nie ma odpowiedniego talentu i nabytych umiejętności. Jeśli sami nie potrafimy ocenić jakości malowanych prac, warto zwrócić się do osoby, która ma o tym jakiekolwiek pojęcie. Gotowy portret zależy także w dużej mierze od zamawiającego, ponieważ on musi dostarczyć artyście odpowiednią fotografię. Należy wybrać więc zdjęcie, na którym osoba malowana wygląda jak najkorzystniej lub takie, które najlepiej oddaje jej osobowość. To także ma spore znaczenie w procesie tworzenia.

portrety ze zdjęć,  portrety na zamówienie