Parę zdań na temat krakingu.

Czy wiec co to jest słowo kraking? Jeśli ten termin nie jest Wam znany, a chcecie poznać podstawowe informacje zapraszam do zapoznania się z całym tekstem.
Najlepiej rozpocznijmy od książkowej formułki . Kraking jest procesem przemysłowym, podczas jakiego dochodzi do rozkładu masywnych frakcji węgla, smoły węglowej oraz ropy naftowej. Jest to określenie bardzo orientacyjne.

Jakie skuteczne sposoby wymiany rury polecieć

kraking

Teraz chciałabym zobrazować regułkę, jaka opisuje kraking z punktu widzenia chemicznego. Jest to proces techniczny, jaki polega na rozłączeniu masywnych cząsteczek węglowodorów na cząsteczki, jakie posiadają mniejszą ilość cząsteczek węgla. Na czym opiera się proces krakingu? To niezwykle proste, mianowicie polega na zrywaniu wiązań między atomami węgla w danej cząsteczce.
Celem tegoż rozkładu jest produkcja alkanów czyli ciekłych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W współczesnych czasach, paliwo to towar niezbędny zarówno jeśli chodzi o produkcje przemysłową, gospodarkę oraz usługi transportowe. Dlatego kraking jest niesłychanie istotnym procesem, bez jakiego nasza ekonomia, na pewno nie byłaby na takim poziomie jak obecnie i rozkręcała by się znacznie wolniej. Wiedza na ten temat powinna być poszerzana przez wszystkich, których profesja w dowolny sposób powiązana jest z przemysłem.
Warto także nadmienić, że procedura krakingu dzieli się na dwa typy.

To co powinieneś znać dotyczących kanalizacji

Pierwszym będzie kraking cieplny. Ten proces stosuje się na ciężkie oleje w niezmiernie wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod ogromnie wysokim ciśnieniem. Owocem tegoż są tego typu artykuły jak: benzyna, olej napędowy i LPG. ToNa pewno zaciekawi wszystkich kierowców czytających ten wpis. Drugim procesem jest kraking katalityczny. Najważniejszą różnicą jest to, iż ten proces przebiega w niższej temperaturze 450 – 500°C, a co za tym idzie również pod mniejszym ciśnieniem. Stosuje się to na oleje lekkie. Co otrzymujemy w procesie krakingu katalitycznego? Dwa towary: gaz płynny oraz surową benzynę.
Mam nadzieję, że wpis pozwolił Wam zapoznać się z wyrazem krakingu dzięki podaniu najważniejszych wiadomości.