Papeteria na wesele

Każda młoda para, która decyduje się na organizację wesela, musi liczyć się z całą masą przygotowań. W te przygotowania wlicza się wybór papeterii. Tylko czy papeteria na wesele to tylko zaproszenia?

Czym jest papeteria?

Papeteria na wesele to wszystkie elementy papiernicze, które wchodzą w skład wystroju wesela. Nie są to tylko zaproszenia. Oprócz nich jest to: menu, winietki, czyli niewielkie karteczki z imionami i nazwiskami gości, plan uroczystości, tablica z usadzeniem gości i list powitalny. Opcjonalnie, mogą się pojawić także personalizowane zawieszki na butelki, karteczki znajdujące się przy upominkach dla gości oraz te opisujące słodkości na stole ze słodyczami.

Papeteria na wesele

O czym pamiętać przy wyborze?

Po pierwsze, o spójności. musi być spójna z wystrojem sali weselnej. Jeżeli na przykład dominującymi kolorami na sali są biały i różowy, to wybranie zaproszeń w kolorze granatu i czerni nie będzie trafionym pomysłem.

Po drugie, o funkcjonalności. Papeteria na wesele ma być nie tylko ładnym elementem, ale też pełnić konkretną funkcję. Na przykład, plan stołów ma za zadanie informować gości, do którego stołu mają się udać. Taki plan najczęściej stawia się obok wejścia do sali. Usadzeniu gości służą także numery stołów oraz winietki.

Papeteria na wesele ma stanowić estetyczne i funkcjonalne elementy weselne. Jej wybór nie jest łatwy, ale wystarczy pamiętać o dwóch wymienionych zasadach, żeby idealnie wpisały się w klimat tego wyjątkowego dnia!