Opowieść o niesamowitej roślince z rodzaju rosiczek!

Na naszej planecie mieszka wiele typów roślin. Przedstawicielką modelu roślinek mięsożernych jest muchołówka. Jest wspaniała, za sprawą swych pułapek na liściach. Roślinka łowi insekta, poprzez zwabienie go miłym nektarem. Robak zmierzając do środka podrażnia kędziorki muchołówki, w efekcie ta zamyka się porywczo. Blisko tygodnia zaprząta jej rozpuszczenie uzyskanego jedzenia. Wysyła soki trawienne, jakie upraszczają jej to zajęcie. Po skonsumowaniu owada odblokuje się i znów czeka na nową ofiarę.
Muchołówka uwielbia nasłonecznione miejsca. Doskonałym gruntem dla tej niesłychanie prezentującej się rośliny istnieje tort połączony z piaskiem, co zapewni jej kwasowe podłoże do mieszkania. Należy pamiętać o regularnym irygowaniu, gdyż muchołówka lubi posiadać zwilgotniałą ziemię.
Owa mięsożerna roślinka kocha ciepło. Uwielbia wakacyjne temperatury, jakie pozwalają jej rosnąć. W zimne pory roku muchołówka wchodzi w formę snu. Nie trzeba jej irygować i umieścić w chłodne miejsce.
Ciekawostką jest to, że roślina potrafi wytrwać aż 25 lat odpowiednio uprawiana. Muchołówka umie pochłonąć również robaka większego od niej samej. Pomimo swej naturze nie potrzebuje robaków do przeżycia, bo jedzenie jest w stanie wytworzyć z użyciem fotosyntezy.

muchołówka

Warto zastanowić się nad zakupem tej cudownie eksponującej się roślinki. Będzie pożyteczna, a zarazem będzie swoistą ozdoba każdego parapetu. Bez wysiłku rozprawi się w domu z muchami, pająkami i innymi owadami, jakie skusi jej nektar. Poprzedzając kupno przeanalizujmy choć czy posiadamy czas na dbanie o tą rośline i udostępnimy jej odpowiednie okoliczności do rośnięcia. Obdaży nas estetycznym domem bez owadów, jakich większość z nas nie znosi. Parę muchołówek rozwikła problem z natrętnymi muchami. Będzie się odróżniać wśród kwiatów na parapecie i nikt nie przebędzie w pobliżu niej beznamiętnie. Zapewne każdy zawiesi na niej wzrok.