Nieco zdań na temat kantora internetowego.

kantor internetowy

Przelewy zagraniczne stają się coraz bardziej modne. Ma z nimi styczność każda osoba, która pracuje przez Internet, używając zagranicznych serwisów www. Po pewnym czasie uzbiera się nam większa kwota w dolarach, euro lub jeszcze innym nominale, jaką potrzebujemy przelać na prywatny rachunek rozliczeniowy. O ile mamy konto walutowe otworzone na identyczną dewizę, którą mamy otrzymać, mamy problem z głowy. Niestety nie każdy może poszczycić się dostępem do takiej usługi. Instytucje finansowe za konta walutowe pobierają spore prowizje nawet wtedy, gdy z konta nie korzystamy prawie że nigdy. Nie rozwiąże to też kłopotu wymiany zagranicznej waluty na złotówki, żeby móc skorzystać z niej w państwie. Co wtedy zdziałać?

kantor internetowy

należy mieć pojęcie, że istnieje taka instytucja jak kantor internetowy. Innymi słowy szczególny serwis, nieraz należący do któregoś banku czołowego na polskim rynku, który oferuje sprzyjające kwoty w obliczaniu oraz wymianie dewizy. W kantorze trzeba się wcześniej zarejestrować – cała ta procedura przypomina wysyłanie prośby o rachunek rozliczeniowy w banku. Skontrolowanie danych może odbyć się przelewem, albo będzie wymagana wizyta w jednostce samego kantoru (lub banku, który go kieruje). Gdy już wszystko będziemy mieli załatwione, przydzielony będize dla nas dodatkowy numer rachunku. Jeśli zrobimy wpłaty zza granicy, finanse dotrą do kantoru. Potem zarządzamy wymianę ich na polską walutę, oraz wykonujemy przelew na osobisty rachunek rozliczeniowy.

W porządku, ale jakie zalety ma internetowy kantor? Nade wszystko idzie o pieniądze. Przelew zagraniczny do naszego banku na konto złotówkowe obciążony jest wieloma prowizjami za przewalutowanie. Jeśli nie mamy do spieniężenia dużych funduszy, może się okazać że cały proces będzie nieopłacalny. Jeśli natomiast skorzystamy z usług kantoru internetowego, omijamy większość nadmienionych prowizji. Nie można nie uwzględnić także kursu walutowego, jaki w bankach przeważnie jest na niesłychanie słabym poziomie. W internetowym kantorze możemy tymczasem liczyć na wymianę pieniędzy po niesłychanie ciekawych stawkach.