Nieco nowości na temat zdobienia szkła

Szkło zdobione ręcznie malowanymi, bądź też sitodrukowymi sposobami to ciekawe rozwiązanie urozmaicające elegancki szklany materiał. Szklane przedmioty użytkowe zdobi się by nadać im oryginalny, ciekawszy wygląd. Malarstwo na szkle jest zatem formą zdobienia przedmiotów dodającą im wartości nie jedynie materialnej, lecz też artystycznej. Znane są stare fabryki, których zbiory są wykupywane przez wielbicieli ozdabianego szkła. Natomiast nie są to wyłącznie starocie znajdowane w antykwariatach.

Publikowanie na szkle to śmiała technika powstawania filmów

grafika na szkle Radomsko

Ozdabianiem szkła zajmuje się dużo wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. Grafika na szkle Radomsko wykorzystuje ogólnie uznane sposoby ozdabiania swoich wyrobów. Malowanie odbywa się odręcznie ewentualnie jest realizowane na zasadzie sitodruku z użyciem specjalnych farbek do szkła, które po wyschnięciu poddawane są procesowi utwardzania.

Druk na szkle Radomsko to również proces twórczy, lecz pozwalający na otrzymanie pełnej powtarzalności wzorów użytkowych. Podobnie jak w sytuacji manualnego malowania oraz sitodruku, stosowane są wysokiej jakości farby do szkła, co zapewnia trwałość wzorów oraz uniemożliwia się ich ścieraniu w trakcie używania.

Gama wzorów jest stale ubogacana, od ornamentów kwiatowych po kompozycje geometryczne. Klient może również złożyć zamówienie na malarstwo bądź grafikę wedle swojego projektu. Mogą to być ornamenty bądź wzorki promujące oraz reklamujące wyrób, firmę czy też produkt. Wszystko jest do ustalenia, a zawodowcy zajmujący się produkcją podołają każdemu zadaniu i zleceniu.

Malowane przedmioty szklane można zamawiać w unikatowych bądź masowych ilościach. Produkcja przygotowywana jest pod kątem potrzebowań petentów i zanim rozpocznie pracę sprawdza się próbki z oczekiwaniami zleceniodawcy zważając na jego uwagi oraz życzenia. Wszelkie zamówienie jest dopracowywane w najmniejszym nawet szczególe. Wybór kolorów dokonywany jest na próbkach wykonanych na szkle, które jest zamówione przez klienta.