Letni spokój na terenie natury

Każda osoba preferuje odrębny rodzaj odpoczynku. Niektóre osoby organizują czas wolny od pracy żywo, rozciągając się lub wymyślają piesze spacery w nowe zakątki. Inni natomiast poszukują kontaktu z naturą, bo tylko to umożliwia im w pełni zrelaksować się.
W Polsce znajduje się niemało miejsc, w których można spędzić urlop na terenie cudów natury. Kwalifikują się do nich liczne domostwa agroturystyczne występujące na terenie zachwycających parków krajobrazowych. Tymczasem hobbyści urlopu w pobliżu łąk, lasów i jezior lubią sobie wyjątkowo Park Krajobrazowy
Dolina Baryczy
noclegi
. Rozpościera się on na powierzchni przeszło 87 ha i zajmuje tereny dwóch województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego. Ten niezwykły rezerwat dobrze wziąć pod uwagę w planie swoich urlopowych podróży z wielu powodów. Jednym z nich są Stawy Milickie, kwalifikowane do tak nazywanych Żyjących Jezior, a więc tych o cechach unikalnych na skalę ogólnoświatową. Ich powstanie przypisuje się na średniowiecze, a dziś słyną na całą Europę w szczególności z upraw karpia. Stawy Milickie to dodatkowo istotne centrum ornitologiczne, w którym mieszka wiele nieczęsto występujących gatunków ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz odetchnie każdy, kto docenia bliskość przyrody. W zasięgu ręki są tu łąki wypełnione kwiatami, jeziora i lasy, oraz różne okazy ptaków. W sprawie monitorowania tych ostatnich wolno skorzystać z wyznaczonych do tego położeń, np. wieże bądź czatownie.
Noclegi w tym miejscu powinno się rezerwować z ogromnym wyprzedzeniem, bo nie ma ich zbyt wiele. A wędrowców ochoczych do nadejścia w te okolice nie brakuje. Oczywiście dobrym pomysłem jest rezerwacja noclegu w domostwie agroturystycznym. Właśnie tam można wyczuć wyjątkowa atmosferę, jaka dominuje w całej okolicy. Dbają o to przede wszystkim gospodarze, którzy chętnie częstują gości miejscowymi frykasami.

Źródło: Kwatera Niezgoda