Jakim sposobem dbać o rośliny w ogrodzie?

Wykarczowaliśmy dawne drzewa, żeby znaleźć miejsce na nowsze bardziej pożyteczne drzewa i krzewy owocowe. Współmałżonek mocno się namęczył, by ziemię doprowadzić do porządku i wyrównać doły po karczowaniu. Stało się wręcz dziwnie pusto, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że wkrótce wypełni się nowiutkimi roślinami. Po upływie tygodnia udaliśmy się do szkółki ogrodnictwa zlokalizowanej o 7 kilometrów od nas, by zapoznać się z ich propozycjami. Poczęliśmy rozmyślać nad kupnem różnych detali. Mi osobiście podobała się borówka amerykańska. Dawniej jadłam u przyjaciół i pamiętam, że była cudowna. Zatem w planie posiadaliśmy sadzonki borowki amerykanskiej i dwa większe krzewy z których możemy zebrać parę kilogramów owoców. Niezwykle nas taka rzecz ucieszyła, zwłaszcza iż kilka lat wcześniej dosięgnął nas kryzys finansowy i nie było możliwości na taki wydatek. Może i nie zakupilibyśmy sporych krzewów, jednak małżonek stwierdził, iż sadzonki potrzebują czasu, aby wydać owoce zaś z krzewów zaraz w takim samym roku zdołamy cieszyć się plonami. W zasadzie jest to słuszność, ile na wszystkie efekty będziemy czekać jeśli nie nabędziemy tego w tej chwili? I tak zbyt długo oczekiwaliśmy z powodu braku kasy. Aktualnie posiadamy szansę zrobić nasze zakupy. By odnaleźć sklep z sadzonkami, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „borówka amerykańska sadzonki” Wobec tego, do naszej kolekcji doszyły też sadzonki żurawiny a także truskawek. Na jesieni chcemy kupić jeszcze jabłonie i brzoskwinie, naturalnie cudowne płaskie oraz wyraźnie słodziutkie.

borówka amerykańska sadzonki


Na początek skupiliśmy się na sadzonkach borówki amerykańskiej dlatego że maluteńkie krzaczki oczekują odpowiedniej troski. Byłam zmuszona dużo poczytać jak tego typu krzewy malutkie pielęgnować, jakiego rodzaju ziemię muszą mieć, jak bardzo intensywnie powinno się nawadniać je i jakiego rodzaju nawóz użyć. Na początku hodowania borówki, było ciężko. Zauważyłam na łodyżkach czerwone maleńkie znamiona. Byłam przekonana, że ona może tak mieć, ale prawda jest inna. Dowiedziałam się, że to tak zwany misecznik czy tarcznik, ale całe szczęście znalazłam odpowiedź jakim sposobem się go pozbyć. I tak też zrobiłam.

sadzonki borowki amerykanskiej