Jak wybrać profesionalną agencje kastingową i dobrać odpowiednich modeli

Reklamy tv, billboardy, reklama prasowa, promocja w miejscu sprzedaży, targi branżowe – wszystkie te formy promocji potrzebują obecności postaci o przyzwoiciej postawy i ustalonych kwalifikacjach. Samoistne poszukiwanie właściwych modelek, aktorów, bądź hostess to zadanie skomplikowane i czasochłonne.


W tego rodzaju sytuacji skutecznie wesprze nas profesionalna agencja. Dzisiejsze banki twarzy posiadają zasobną bazę statystów, aktorów i modeli. Jak sprawdzić, czy wybrana agencja castingowa (hostessy warszawa) jest profesjonalna i warta naszej uwagi?


Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy baza współpracujących z agencją osób jest zróżnicowana (wiek, płeć, rasa, typ urody, ) i rozbudowana a także czy można mieć do niej dostęp on-line: takie rozwiązanie bardzo upraszcza i nie potrzebuje zbędnego podróżowania na spotkania. Po drugie, pożądane byłoby stwierdzić, czy agencja ma osobiste studio castingowe i profesjonalny sprzęt fotograficzny i filmowy. Dowiedzmy się, w których miastach i z jaką częstością odbywają się castingi – to pozwoli nam lepiej dobrać agencję do własnych planów biznesowych. Zwróćmy uwagę na zakres działań konkretnej agencji oraz jej uprzednie doświadczenie.Oceniając agencję na podstawie powyższych kryteriów, będziemy mogli podjąć decyzję o możliwej współpracy, bez ryzyka, że wybrane w castingu jednostki będą nieodpowiednie.


Źródło: fukumodels.pl