Dlaczego przychodzą do nas smsy z ofertami?

Myślę, że każdy z nas dostał kiedyś dziwnego smsa z różnego rodzaju ofertami.

Większość ludzi to ignoruje, jednak niektórzy dają się nabrać i odsyłają na przykład swoje dane. Jest to najgorsza rzecz jaką możemy w takiej sytuacji zrobić. Te smsy są od firm, które tylko czekają, aby dostać nasze dane osobowe. Dobrze wiemy jak w dobie internetu dane osobowe są ważne. Częściej teraz dochodzi do kradzieży danych osobowych niż pieniędzy, ponieważ są cenniejsze.

Wracając do tych smsów z ofertami, najlepiej jest je ignorować.

Bardzo wiele ludzi stara się jakoś zablokować ich przychodzenie, jest to jednak niemożliwe, ponieważ te firmy mają dostęp do naszego numeru, przede wszystkim przez naszego dostawcę. Umowy abonamentowej mają to do siebie, że nasze numery telefonów są ogólnodostępne. Każdy, kto tylko wie jak, może mieć dostęp do naszego numeru, jest to niedorzeczne, ale niestety tak jest i nie możemy z tym nic zrobić. Druga sprawa to sama treść tych ofert.

Przeważnie zawarte są tam teksty, że coś wygraliśmy (Oczywiście każdy rozsądny człowiek wie, że nie ma nic za darmo) Dlatego proszą nas o wysłanie smsa zwrotnego. Wtedy zaczyna się cała procedura. Bardzo często ten sms jest potwierdzeniem naszej chęci udziału w jakimś teście i tak dalej. Przychodzą nam do domu różnego rodzaju produkty, za które my musimy zapłacić.

Kiedy próbujemy anulować taką subskrypcje, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie, bo coś takiego trwa dwa lata.

Najgorsze jest to, że jeśli chcemy z takimi firmami walczyć w sądzie, to musimy sami założyć sprawę. Pozew i wszystkie koszty sądowe są zrzucone na nas. Cały proces trwa latami i jeśli w ogóle uda nam się wygrać, to jest to wygrana po paru latach, jesteśmy spłukani i wyczerpani psychicznie ciągłym użeraniem się w sądzie. Sami widzicie, że kampanie mobile marketing, są nastawione tylko i wyłącznie na wyzyskiwanie zwykłych ludzi. Niestety wciąż nie możemy zrozumieć, że najlepiej takie oferty zignorować, dużo osób niszczy sobie życie walcząc w sądzie, czy traci wszystkie pieniądze przy dostawaniu kolejnych produktów.