Co zawiera pakiet medyczny?


Wiele osób zadaje sobie zapytanie, czy należałoby się ubezpieczać prywatnie. Odpowiedź na to pytanie nie jest bezsporna, natomiast w większości wypadków będzie brzmiała zwięźle – tak.

Jak wiadomo, nasza służba zdrowia nie przynależy do najlepiej pomyślanych rozwiązań. Niestety, ale kolejki do ekspertów oraz nawet do lekarzy pierwszego kontaktu są spore. Wobec tego w sytuacji nagłej potrzeby, nie mamy szans na to, żeby w ciągu kilku dni odbyć konsultację z lekarzem, na którego specjalności nam zależy.
Tymczasem mając prywatne ubezpieczenie pozbywamy się tego kłopotu – większa część rejestracji w największych polskich prywatnych centrach medycznych możliwa jest cały dzień. W związku z tym lekarz o konkretnej specjalizacji będzie nas mógł przyjąć nawet na kolejny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie obejmuje pakiet leczniczy w skład jakiego wkraczają – w zależności od typu pakietu – konkretne badania medyczne oraz konkretna liczba wizyt na miesiąc u doktorów wybranych specjalności. W zależności od naszych potrzeb możemy wykorzystać pakiet podstawowy, jaki zazwyczaj zawiera lekarza pierwszego kontaktu, typowy przegląd zdrowia raz w roku oraz jedną wizytę w miesiącu u lekarzy podstawowych specjalności. Z kolei jeśli chorujemy więcej, bądź przykładowo pożądamy też ubezpieczyć nasze dziecko, należałoby zainwestować w bardziej powiększony pakiet, obejmujący więcej badań, szczepienia oraz wizyty u pediatry oraz laryngologa.

Opieka medyczna zapewnia nam wygodę i komfort, dodatkowo za względnie niewielką opłatą. Wskazane jest dowiedzieć się o pakiet leczniczy w naszym miejscu pracy – wielokrotnie prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym oraz udostępnia swoim pracownikom tego typu ubezpieczenie za paredziesiąt złotych bądź nawet bezpłatnie.

Pamiętajmy, iż prywatna wizyta u eksperta kosztuje z reguły około 100 złotych, a to wyraźnie jest większy wydatek aniżeli miesięczna zrzutka na pakiet medyczny w ramach którego możemy zdobyć znacznie więcej.
Źródł: s7pakiet.pl