Co warto wiedzieć w kwestii sprzętu koniecznego do jazdy samochodem terenowym.

Off-road to nie wyłącznie styl jazdy autem – to także styl życia! Wielu z miłośników tego typu sportu żyje z godziny na godzinę, niecierpliwie wypatrując końca tygodnia oraz prawdziwego, błotnistego wariactwa za kierownicą terenówki.
Jeśli jednak nie przynależysz do grupy zapalonych kierowców, czas na krótkie objaśnienie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda autem po nieprzystosowanych drogach.

Które wyciągarki wybrać iżby być ukontentowanym

wyciągarki samochodowe

Tutaj możesz się zastanowić nad stanem polskich dróg, zapewniamy natomiast że nie chodzi o podziurawione ścieżki czy też zaszokowanych drogowców, natomiast bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakie trudności można napotkać na trasie rajdu? Niestabilne nawierzchnie, zdradliwe piaski, niepozorne sadzawki, które stają się wielkie, bagnistymi dziurami, to tylko garsteczka rozrywek. By nie pozwolić się zaskoczyć, wszystkie auta należy porządnie do rajdu przygotowywać. Właściwe sprzęty, takie jak: wyciągarki samochodowe, trapy na piasek oraz bagno, kanister na wodę, lampy a także pudła wyprawowe, które pomieszczą cały niezbędny sprzęt, pozwolą na wyciągniecie się z każdej off-roadowej opresji.
Jakie akcesoria wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na start znakomitym pomysłem będą tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli łykniesz bakcyla, tego rodzaju wersja pewnie szybko przestanie Ci starczać i zdecydujesz się na wyciągarki hydrauliczne lub mechaniczne. Sztywne trapy powinny z łatwością zmieścić się w aucie. Nie warto oszczędzać na odpowiednich lampach – światła halogenowe niejednemu już pomogły uratować się z nocnej zasadzki!
Szykując się do rajdu, trzeba pamiętać również o koniecznym paliwie napędowym dla kierowców. Po każdej wycieczce, w czasie której skoki emocji gwarantują spalanie ogromnych ilości kalorii, bezcenny okazuje się kawał mięsa i pajda chleba z masłem. Jeżeli dołączysz do tego właściwe towarzystwo i blask ogniska, możesz być pewien że ten rajd przyjmiesz za udany!