A wy jaką kawę pijecie ?


Prawdziwi koneserzy kawy, wiedzą, iż to, co kryje się pod nazwą „kawa rozpuszczalna” kawą bynajmniej nie jest. Jest wyłącznie napojem kawopodobnym. Autentyczny smak, aromat i doznania oferuje dopiero kawa ziarnista. W sklepach oferowanych jest krocie marek kaw gotowych do zaparzenia. Są to już zmielone ziarna. Kawę mieloną parzyć można zarówno „tradycyjnie”, to znaczy po turecku, jak i wykorzystywać do przygotowywania kawowych specjałów z ekspresu, takich jak espresso bądź latte. Natomiast jeszcze lepszym wyborem jest postawienie na kawę kupowaną w formie ziaren i zainwestowanie we prywatny młynek do niej. Nic nie równa się smakowi odpowiedniej jakościowo, aromatycznej, nowo zmielonej tuż przed zaparzeniem ziarnistej kawy.
Kawa ziarnista oznacza rzecz jasna dłuższy czas przyrządzania, jednakże odwdzięcza się niepowtarzalnością sporządzonego z niej naparu. Kawa jamajka blue mountain to napój wyjątkowy: pobudzający, budzący natchnienie, towarzyszący częstokroć pracy twórczej, ale też rodzinnym, jak też towarzyskim i biurowym spotkaniom. Jej przygotowywanie może służyć celebracji wspólnie spędzonych w gronie bliskich chwil. Poczęstowanie zaś pyszną kawą znaczącego gościa z pewnością wpłynie na dobry odbiór naszej osoby w jego oczach. Kawa ziarnista oznacza postawienie na jakość, wybór tego, co lepsze, wydatkiem tego, co prędkie i wygodne.

Picie kawy ma solidnie utrwalone miejsce w polskiej kulturze. Pija się ją zarówno w domu, jak i w pracy, podaje sie ją przy wielorakich okazjach. Niemało osób nie wyobraża sobie poranka lub popołudnia pozbawionego smaku tego znakomitego napoju. Gorzki smak kawy znakomicie współgra z kąskiem ukochanego ciasta czy kostką słodkiej czekolady. Rytuał picia kawy to z pewnością pewna rozkosz, na jaką sami sobie pozwalamy. Wskazane jest przeznaczyć trochę więcej czasu, wybierając odpowiednie ziarna i osobiście je mieląc, aby ta przyjemność była jeszcze pełniejsza.

Źródło: kawaiherbata24.pl