Zdrowa żywność- na zdrowie!

Jeszcze kilkanaście lat temu niewielu Polaków interesowała kwestia ekologii i zdrowego odżywiania się. Sklepy ze zdrową żywnością można było spotkać tylko w dużych miastach, a zakupy robili w nich niemal wyłącznie klienci obciążeni specjalistycznymi dietami: niskobiałkową, bezglutenową, czy cukrzycową. Przeciętny Kowalski nie był zainteresowany zakupem ekologicznego chleba ani warzyw.
Na szczęście, w ostatnich latach zmieniła się kulinarna świadomość Polaków. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że w tradycyjnym pożywieniu mnóstwo jest toksyn, konserwantów i ulepszaczy, które wcale nie wpływają dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie.
Kwestią rozstrzygającą o wyborze artykułów spożywczych przestała być cena. Do głosu doszła bowiem jakość i ekologia. Polakowi coraz częściej zależy na tym, by w jego lodówce znajdowały się ekologiczne, zdrowe produkty. Nie chce już jajek z chowu klatkowego, a po przeczytaniu etykiety opisującej zawartość śmietany w śmietanie, nierzadko odkłada towar z powrotem na półkę.
Wedle starego porzekadła jesteśmy tym, co jemy. Zadbajmy zatem, abyśmy byli zdrowi i przyjaźni środowisku. Unikajmy konserwantów i utrwalaczy. Zdrowa żywność zapewnia lepsze, dłuższe życie.