Zabudowy balkonu

Dlaczego warto zamontować zabudowę balkonu?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pomyśleć co by się wydarzyło gdybyś był rodzicem a na Twoim balkonie nie było by zabudowy? Wiele osób dorosłych nie zdaje sobie sprawy jak ważne dla życia małego dziecka mogą być zabudowy balkonu.

zabudowy balkonu

Egoistyczne myślenie

Po pierwsze dorosły człowiek patrzy przede wszystkim pod swoim kątem. Najpierw zbuduje dom, zrobi ogrodzenie, ogród, ale po co robić od razu zabudowę balkonu? Przecież jestem dorosły i będę uważał, zresztą jak można spaść z balkonu. Takie właśnie jest myślenie nieodpowiedzialnego dorosłego człowieka. Nie można patrzeć tylko i wyłącznie pod własnym kątem. Zabudowy balkonów to elementy, które ratują ludzkie życie.

Co może się przydarzyć bez zabudowy balkonu?

Pewnie nie raz zdarzyło się Wam urządzić imprezę zakrapianą alkoholem. Ile razy zdarzyło się, że nie pamiętamy co robiliśmy tego wieczoru i wszystkiego dowiadujemy się następnego dnia? No właśnie. Lista rzeczy i głupot, które potrafimy zrobić jest olbrzymia. Nie raz zdarzyło się czytać, że ktoś wypadł z balkonu pijany (mimo, że była zabudowa) w takim razie o ile procent zwiększa się niebezpieczeństwo życia w takiej sytuacji, gdy tej zabudowy brakuje?

zabudowy balkonów

Czy warto ?

Kupno takiej zabudowy wiąże się z dość sporymi kosztami w zależności od rodzaju balkonu i elementów z których zostanie wykonana zabudowa. Warto jednakże mieć na uwadze, że te wydane pieniądze mogą skutkować tym, że uratujemy swoje życie, lub naszych dzieci i najbliższych. Małe dziecko nie do końca rozumie poleceń rodzica i często pragnie skosztować życia na swój sposób. Wystarczy, że przez moment nie uwagi zostawimy otwarte drzwi balkonowe aby wywietrzyć pokój, w tym momencie małe dziecko może wyjść na zewnątrz, zacząć patrzeć w dół po czym starci równowagę i spadnie na dół. Czy ryzyko tak straszliwego wypadku i utraty życia jest warte zaoszczędzenia kilkuset złotych? Warto przemyśleć montaż takiej zabudowy.