Rozwój fizjoterapiiFizjoterapia to zespół procedur lekarskich wykorzystujących fenomen oddziaływania organizmu na bodźce (np. hiperbaria). Już Konfucjusz w V w. p. n e. spostrzegł łączność między złożeniem ciała a profilaktyką i leczeniem, a Hipokrates faworyzował gimnastykę. Jako związana z rehabilitacją lekarską może być przewodzona przez osoby odpowiednio do tego przygotowane. W dzisiejszych czasach żeby przeprowadzać zawód fizjoterapeuty należy być absolwentem uczelni wyższej I lub II poziomu prowadzonych głównie przez Akademie Wychowania Fizycznego bądź Akademie Medyczne. Fizjoterapeuci, jacy w latach poprzednich uzyskali wykształcenie policealne, nie muszą uzupełniać wyedukowania i jako technicy fizjoterapeuci mogą przeprowadzać pracę.
Fizjoterapia wspomaga procesy leczenia leczniczego, aplikowana po odbytych chorobach, w zamiarze ułamkowego lub pełnego odzyskania zdrowia. Jest niezbędna w procedurze kurowania choróbsk: pochodzenia reumatycznego, neurologicznego, choroby oddechowe, nowotworach, dysfunkcjach narządów ruchu. Specjalne znaczenie ma dla dojrzewania niemowlaków i dzieci. Wcześniak prowadzony przez fizjoterapeutę szybciej odpracowuje poślizg w stosunku do niemowlaków narodzonych w terminie. Rodzice wyszkoleni będą prawidłowo kąpać, pożywić i przewijać niemowlaka. W wieku szkolnym fizjoterapia minimalizuje wszelkie wady postury, kształci pociechę sprawować właściwe ćwiczenia w pojedynkę.
W onkologii naczelne zabiegi fizjoterapeutyczne faworyzowane są jeszcze przed operacją. Nie ma niepewności, że fizjoterapia prowadzona z pacjentem onkologicznym sprawia cuda. Poprawiając humor pacjenta, wznawia nadzieję w możność powrotu do zdrowia, co wróży na zwyciężenie z chorobą.
Rozrost fizjoterapii to z wyjątkiem wzniesienia poprzeczki fizjoterapeutom dotyczących ich wyuczenia nowe sprzęty. Aparaty do fizjoterapii, w zależności od użycia dogadzają usuwaniu dolegliwości, zapobieganiu nawrotom i wznawianiu sprawności fizycznej. Używane są między innymi: w elektroterapii, terapii podciśnieniowej, laseroterapii, magnetoterapii.
Źródło: www.enpol-ltd.pl