Lokalne2

Rozwód- co i jak?

Wbrew pozorom rozwody zdarzają się coraz częściej. Dla wielu osób jest to niezwykle stresujący i smutny czas. Nie każdy wie jak postępować i jak sobie poradzić z załatwieniem wszystkich potrzebnych spraw. Z tym, z pewnością pomoże adwokat rozwodowy warszawa. Warto jednak mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat. 

adwokat rozwodowy warszawa

Gdzie złożyć pozew?

Pozew składa się w sądzie okręgowym. O wyborze konkretnego sądu decyduje to, w jakim miejscu ostatni raz mieszkali współmałżonkowie, jeśli jedno z nich nadal przebywa w tym okręgu. Jeżeli nie, wybierany jest sąd, który znajduje się w okręgu osoby pozwanej. Jeśli i to jest niemożliwe, wtedy pod uwagę brane jest miejsce zamieszkania osoby powodowej, co zresztą przekaże adwokat rozwodowy warszawa.

Kiedy złożyć pozew?

Warunkiem, aby sąd ogłosił rozwód jest zupełny i trwały rozkład pożycia, a więc ustalenie, że więzi małżeńskie wygasły. Warto pamiętać również o tym, że jeśli dwie strony złożą pozew o rozwód, to stroną powodową będzie ta osoba, która zrobiła to pierwsza. Druga strona natomiast będzie stroną pozwaną i powinna skorzystać z usług adwokat rozwodowy warszawa.

Ustalenie winy

Jeśli obie strony z pomocą swojego adwokat rozwodowy warszawa złożyły wnioski o rozwód bez orzekania o winie, sąd nie będzie jej ustalał. Jeśli jednak chociaż jedna ze stron wnosiła o ustalenie winy, rozwód nie zakończy się bez jej orzeknięcia. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ od tego zależą m.in. alimenty płacone dla współmałżonka oraz opieka nad dziećmi. Do wydania wyroku sąd będzie potrzebował świadków oraz dowodów w postaci nagrań rozmów lub smsów. Warto przygotować się na taką sytuację i zapewnić sobie dobrą opiekę prawną adwokat rozwodowy warszawa.

Dowiedz się więcej: https://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-rodzinne/rozwod/

Możesz również polubić…