Przytulna sypialnia

Sypialnia to miejsce, któremu szczególnie powinniśmy poświęcić czasu na urządzenie. Ważne, żeby zrobić to według własnych upodobań. Tylko wtedy będziemy się w niej czuć komfortowo i zrelaksujemy się. Najpopularniejsze są sypialnie urządzone w stylu orientalnym lub etno. Dominują tam ciemniejsze meble w połączeniu z żywymi barwami. Drugimi w kolejności są te urządzone na styl romantyczny z elementami kwiatowymi lub w kratkę, z jasnymi meblami. Tutaj występują kolory takie jak beże, błękity i inne pastele. Ostatnio pojawiły się też sypialnie nawiązujące swoim stylem do japońskiego (biel, storczyki, wachlarze, parawany). Zadbaj o odpowiednie oświetlenie- prócz światła dziennego, nie może zbraknąć mniejszej lampki. Może zdecydujmy się na biokominek? Świetnie ociepli pomieszczenie i doda nowoczesności. Lepiej jest jednak kierować się własnymi upodobaniami niż modą. Koniecznie wybierz ulubione kolory, materiały oraz przedmioty, a na pewno będziesz czuć się dobrze we własnej sypialni.

Barwy i kolory nas otaczające, mają ogromną rolę wpływania na nasz nastrój i samopoczucie. Niektóre wyciszają i relaksują, inne przeciwnie orzeźwiają, dodają energii wewnętrznej i ochoty do działania.

Kolor biały utożsamiany jest z wolną, nieograniczoną przestrzenią i czystością. Wywołuje w nas uczucie swobody. Wskazany jest w pomieszczeniach, gdzie pracujemy- sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Polecany także osobom żyjącym dynamicznie i na pełnych obrotach.

Kolor niebieski to lekkość i relaks (wpływa na obniżenie ciśnienia krwi), lecz także pobudza intuicję i pomysłowość. W sam raz dla osób kreatywnych.

Kolor zielony pasuje do wnętrz, w których spędzamy najwięcej czasu. Nie wywołuje on nazbyt biernych, ani też zbyt aktywnych emocji. Wpływa na zwiększenie optymizmu.

Kolor czerwony wywołuje ciepły nastrój. Rzadko spotykamy go w pojedynkę, gdyż jego nadmierne oddziaływanie spowoduje pobudzenie, a po niedługim czasie wyczerpanie.

Kolor żółty dodaje radości i energii do działania – zwiększa zdolności organizacyjne.