Przyczyny powstawania blokad emocjonalnych

Obecnie coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Nie muszą to być wcale poważne choroby, takie jak depresja czy nerwica, ale chociażby blokady emocjonalne warszawa, które wystąpiły przynajmniej raz niemalże u każdego człowieka. Zazwyczaj ich pojawienie się wywołuje silny lęk, niepewność i uczucie niemożności poradzenia sobie z konkretnym zadaniem czy sytuacją. Jakie są jednak przyczyny powstawania blokad emocjonalnych i czy można im w jakiś sposób zapobiec?

Blokada emocjonalna bardzo często wynika z niskiej samooceny. Ludzie, którzy uważają się za gorszych od innych, nigdy nie próbują wychylać się z tłumu i przez to tracą swoje własne ja. Czasem też obawiają się, że gdy zrobią coś źle, zostaną mocno skrytykowani przez wszystkich wokół, dlatego wolą w ogóle nie podejmować się poważniejszych czy bardziej skomplikowanych zadań. Jeśli pójdzie to w z złą stronę, zalękniona osoba może nawet zrezygnować z awansu, nie chcąc pracować na wyższym i bardziej odpowiedzialnym stanowisku. Warto jeszcze wspomnieć, że blokady emocjonalne warszawa nie dotyczą tylko pracy. U osób nieśmiałych wywołują one niechęć do jakiegokolwiek kontaktu z innymi ludźmi. Może pojawić się strach przed wyjściem do sklepu, spotkaniem z dobrymi znajomymi czy wystąpieniem publicznym. Osoba z blokadą będzie takich sytuacji unikać i w ten sposób jedynie pogorszy swoją sytuację. Zacznie bać się krytyki i odrzucenia, dlatego woląc tego uniknąć, postanowi pozostać w biernej pozycji. W ten sposób blokady emocjonalne zaczną się jeszcze bardziej powiększać, ponieważ nie da się ich pokonać, tkwiąc wyłącznie w swoim domu i nie robiąc dosłownie nic.
	blokady emocjonalne warszawa

Póki co ludzie niewiele wiedzą o blokadach emocjonalnych, ale warto stopniowo się z nimi zapoznawać i mieć świadomość, że one w ogóle istnieją. Na takie blokady może natknąć się każdy człowiek – nawet emanujący pewnością siebie właściciel korporacji czy popularny aktor. Przyczyny ich powstawania są różne. Jedną z tych najczęstszych jest jednak niskie poczucie własnej wartości.