Pożywienie dla uczuleniowców

Masa osób nie trawi glutenu, co zobowiązuje ich do trzymania się diety bezglutenowej. Jednak nie każdy ma pojęcie, które artykuły nie mieszczą w sobie glutenu i jakie zdołają dowolnie konsumować.

Żywność bezglutenowa powinna być bogata w ryż, soję, fasolę, ziemniaki, kukurydzę, proso, grykę, orzechy warzywa, owoce i mięso. Gdy jesteśmy na tej diecie nie możemy jeść orkiszu, żyta, pszenicy, jęczmienia, owsa oraz produktów, które mają te produkty.
Warto jednak podkreślić, że dieta tego typu nie jest prosta w stosowaniu. Musimy wyeliminować z diety nie jedynie produkty, jakie są w.w., ale także zważać na produkty, jakie będą mieścić chociaż nikłe porcje glutenu. Żywność bezglutenowa przeznaczona będzie głównie dla ludzi, którzy posiadają uczulenie na gluten bądź chorują na celiakię. Są to 2 różne problemy, które mieszczą się w pojęciu nietolerancyjności pokarmowej i nie da się ich wzajemnie mylić. W sklepach bezglutenowych jest sporo produktów, jakie pomimo, że noszą nazwę żywności bezglutenowej mogą być zanieczyszczone. Stąd pragnąc nabyć jedzenie bezglutenowe nabywajmy produkty tego typu jak: mąka bez glutenu, na której torebce znajduje się licencjonowany znaczek przekreślonego kłosa. Produkty z tym symbolem będą objęte precyzyjną kuratelą stowarzyszeń ciepiących na celiakię.

Sklep z produktami bezglutenowymi, który sprzedaje towary spożywcze dla osób, które chorują na uczulenie pokarmowe albo celiakię otoczone są też takim dozorem, więc bez problemu zdołamy sporządzać tam zakupy, bez obawy o nasze zdrowie.

Na samym końcu potrzebowalibyśmy jeszcze zaakcentować, iż dieta bezglutenowa nie bywa dietą na odchudzanie. Wartość kaloryczna produktów nie posiadających glutenu jest nadzwyczaj analogiczna do tradycyjnych towarów. Żywimy nadzieję, że objaśniliśmy na czym polega dieta bezglutenowa, a także co można spożywać, a czego nie należy.

Źródło: www.organiczne24.pl